19/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

David Moyes potěšen první domácí výhrou

Manažer Manchesteru United pochválil své hráče za to, že zvládli utkání s Crystal Palace a svého soupeře porazili 2:0.

 

Góly Robina van Persieho a Wayna Rooneyho rozhodly o výhře Red Devils nad Eagles a pro Moyese znamenaly první domácí výhru v novém působišti. Lodivod Manchesteru byl vítězstvím potěšen, a domnívá se, že stejné pocity sdílí i jeho předchůdce Sir Alex Ferguson, který zápas sledoval z tribuny Divadla snů.

 

Boss Ďáblů pro MUTV k zápasu řekl: „Jsem velmi šťastný. Myslím, že z naší strany to bylo dobré a povedené utkání. V úvodu prvního poločasu jsme hráli velice dobře. Vytvořili jsme si mnoho pozic k odcentrování a gólových příležitostí, které jsme však neproměnili. Byli jsme proto trochu nervózní, takže mě potěšilo, když jsme se před přestávkou dostali do vedení díky gólu z pokutového kopu. Myslím si, že i Sir Alex bude potěšen. On zná Premier League a mohl vidět, že tým hraje dobře, vytváří si spousty šancí a odvedl profesionální práci. Nedostali jsme navíc ani jeden gól, což je skvělá věc. V tuto chvíli máme před očima silnou defenzivu, což bude pro nadcházejících utkání velice důležité.“

 

Manchester United vstřelil první gól z penalty po sporném zákroku Digkacoie na Ashleyho Younga. Že se jednalo o faul, o tom nemůže být sporu, ovšem jak odhalil opakovaný záběr, ke kontaktu obou hráčů došlo ještě před pokutovým územím. David Moyes si sice není tímto momentem úplně jistý, uvedl však, že jeho svěřenci si zasloužili kopat více než jednu penaltu.

 

„Měl jsem možnost se na to podívat. Tohle byl zákrok, se kterým souhlasím, že k prvnímu kontaktu došlo mimo velké vápno, ale nebyl jsem si jistý tím dalším momentem. Mám na mysli situaci, kdy mohla být penalta odpískána po zákroku na Partice Evru. Během zápasu jsme měli dva nebo tři takové momenty, po kterých jsme se dožadovali pokutového kopu. Ale bylo to oprávněné a my jsme si to zasloužili, protože jsme hráli hodně dobře a byli jsme týmem, který na hřišti dominoval,“ uvedl David Moyes.

zdroj: manutd.com

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!