Výkony hráčů United v reprezentačních dresech

Jak si vedli Rudí ďáblové v zápasech svých reprezentačních týmů v kvalifikaci na MS v Brazílii, respektive v přátelských zápasech?

Javier Hernández si musel vytrpět už druhou porážku v pěti dnech, což značně snížilo šance Mexika na postup na šampionát v Brazílii. Reprezentační výběr Mexika prohrál se Spojenými státy 2:0, přičemž se našemu útočníkovi za celých devadesát minut nepodařilo vstřelit gól, který bo mohl být už pětatřicátým v reprezentačním dresu. Mexiko, jež po neúspěšném zápase s Panamou propustilo svého trenéra Joseho Manuel de la Torreho, je momentálně na pátém místě, tři body od pozice zaručující jistý postup.

Nani odehrál celých devadesát minut v přátelském zápase Portugalska s Brazílií, ve kterém tým z Pyrenejského poloostrova podlehl kanárkům v poměru 3:1.  Angelo Henriquez pak do souboje mezi Chile a Španělskem, jež skončil remízou 2:2, vůbec nezasáhl.

Patrice Evra byl rovněž nevyužitým náhradníkem v kvalifikačním zápase Francie s Běloruskem (hráno v Bělorusku), ve kterém tým Galského kohouta dokázal otočit výsledek, když v poločase vyhrával tým z východu Evropy 1:0. Především díky Francku Ribérymu, jenž vstřelil dvě branky, se ale podařilo Francii zvítězit 4:2. Jeden gól přidal také bývalý hráč United Paul Pogba.

Ten zápas byl docela divný. Hlavně první půle,“ řekl Ribéry. „Pak si ale v poločase vzal Pat na starost proslov a to každého povzbudilo.“

Antonio Valencia odehrál celých devadesát minut v zápase Ekvádoru s Bolívií, jež skončil 1:1 a Shinji Kagawa dokonce dokázal skórovat v přátelském zápase Japonska s Ghanou, když hráči země vycházejícího slunce dokázali Afričany porazit 3:1.

Po tom, co Robin van Persie dokázal vstřelit vyrovnávací branku v zápase s Estonskem, nezastavilo se jeho konto ani ve včerejším utkání s Andorou, které dokázal vstřelit dvě branky a zařídit tak všechny góly zápasu.

Nepříjemnou noc zažil Jonny Evans, když jeho Severní Irsko podlehlo Lucembursku v poměru 3:2. Tom Cleverley a Ashley Young pak z lavičky náhradníků zasáhli do bezbrankového zápasu Anglie s Ukrajinou (hráno na Ukrajině). Tento výsledek pochopitelně nechává skupinu stále otevřenou.

Zdroj: ManUtd.com

VIDEOreport z Manchesteru: Fanúšikovia sú ozdobou klubu z Old Trafford