UEFA Youth League a Manchester United

Hráči Manchesteru United U19 vstoupí do nové UEFA Youth League zápasem proti Bayeru Leverkusen, který je na programu 17. září.

UEFA Youth League je obdobou Ligy mistrů, akorát zde mohou nastoupit fotbalisté do 19ti let. Složení základních skupin je stejné, jako u seniorských týmů. To znamená, že hráči Manchesteru United U19 se v základní skupině A střetnou s mladíky Bayeru Leverkusen, Šachťaru Doněck a Realu Sociedad. Tým Manchesteru United U19 povede jako hlavní trenér Nicky Butt. První zápas mladíci United odehrají proti německému Bayeru Leverkusen a to v úterý 17. září od 17:00 na Salford City Stadium.

9. prosince (20:00) Manchester United U19 – Šachťar Doněck U19

Ve vyřazovací části soutěže se budou jednotlivé zápasy hrát pouze na jedno utkání, ne na dvě, jak jsme zvyklí v Lize mistrů či Evropské lize. V případě nerozhodnutého stavu po 90 minutách nebude následovat prodloužení, ale rovnou pokutové kopy, které rozhodnout o vítězi a postupujícím. Finále celé soutěže je na programu v pondělí 14. dubna v Nyonu, ve Švýcarsku. Vítěz získá trofej, která je pojmenována po Lennartu Johanssonovi, bývalém šéfovi UEFA.

14. Ashley Fletcher

Největší hvězdou tohoto výběru bude bezpochyby belgický záložník Adnan Januzaj, který má už také několik zkušeností s prvním týmem Manchesteru United. Ve výběru nechybí ani loňský vítěz Young Player of the Year Ben Pearson nebo nejlepší střelec mládežnického týmu James Wilson. Brankářskou jedničkou by měl být italský brankář Pierluigi Gollini. Hráči mohou být na tuto soupisku přidáváni i odebíráni a to nejpozději 48 hodin před každým zápasem.

Zdroj: ManUtd.com

VIDEOreport z Manchesteru: Fanúšikovia sú ozdobou klubu z Old Trafford