Vidić: „Musíme sa zlepšiť“

Nemanja Vidić nie je znepokojený formou Manchesteru United po zápase s Liverpoolom, ale uvedomuje si, že jeho spoluhráči sa musia v istých oblastiach zlepšiť.

Aktuálni majstri ligy po jedinom góle Sturridgea prehrali najtesnejším rozdielom 1-0 na Anfielde, hoci počas väčšiny zápasu dominovali pozične a gól by skôr padol z ich kopačiek ako zo súperových. Skórovať však nedokázali, čo bolo pri silnom držaní lopty z ich strany sklamaním.

Zápas s Liverpoolom nasledoval, samozrejme, po zápase s Chlesea a ani v jednom z nich sa tímu United nepodarilo strelecky sa presadiť. Vidić však pri otázke na streleckú potenciu ostáva pokojný.

„Z každého zápasu sa dajú vziať pozitíva aj negatíva, aj z tohto,“ povedal pre MUTV po zápase. „V prvom zápase proti Swansea sme strelili štyri. Ja však nesúdim zápasu podľa počtu gólov. Myslím, že obidva zápasy proti Liverpoolu a Chelsea sme boli pevní, súperom sme nič vážnejšie nedovolili.

„Je pravda, že strelecká impotencia nás necharakterizuje, no sme stále len na začiatku sezóny a pred nami množstvo zápasov, niekoľko naozaj ťažkých. Nepovedal by som, že sme znepokojení, ale musíme sa v niektorých oblastiach zlepšiť.“

Ako povedal David Moyes po záverečnom hvizde – výkon United bol dobrý a rozdielom bol iba gól Sturridgea zo štvrtej minúty.

Vidić od svojho príchodu do United v januári roku 2006 odohral niekoľko súbojov titanov s Liverpoolom a pripúšťa, že si nepamätá ľahší zápas s nimi, ako bol tento – prehra je preto ešte viac frustrujúca.

„Prehrali sme gólom po troch minútach zápasu,“ vysvetľuje Nemanja. „Pozične sme mali zápas v rukách, no nepodarilo sa nám skórovať. Mali sme zo štandardných situácii množstvo šancí a mali sme z nich vyťažiť viac. Celkovo sme boli lepším tímom, ale tri body nemáme.

„Nespomínam si, že by sa mi niekedy hralo tak ľahko. Vyslali sme množstvo centrov a súper nebol nebezpečný. Vo finálnej tretine sme mali loptu neustále, no nenašla sa kľúčová prihrávka. Už len zo štandardiek sme mali veľa centrov, no nechopili sme sa ani jednej z týchto šancí.“