25/02/2021

Jones chce zlepšenie vo finálnej tretine

Phil Jones je celkovo spokojný s vystúpením Manchesteru United proti Chelsea, ale hovorí, že majstri by chceli proti Liverpoolu predviesť viac v útočnej fáze.

V ostro sledovanom pondelkovom zápase proti Mourinhovej Chelsea, ktorá De Geu v domácej bráne ohrozovala skôr sporadicky, boli United lepším tímom.

Rozdiel v hre Diablov oproti prvému zápasu so Swansea bol však v počte gólov a šancí. A to je práve oblasť, ktorú by podľa Jonesa mali United do zápasu s Liverpoolom zlepšiť.

Obranca povedal pre oficiálnu stránku: „Chceli sme vyhrať, ale nebolo nám to súdené. Hrali sme dobre, no chýbalo nám to ostrie vo finálnej tretine.

„Podarilo sa nám však udržať čistý štít a myslím, že ako celok sme to defenzívne zvládli – nie len obranná štvorica, ale celý kolektív bol pevný a dôkladný.

„Nedostatoční sme boli už len v tej finálnej tretine. Wazza [Wayne Rooney] mal niekoľko pokusov z diaľky a mohli sme pokojne kopať aj pokutový kop po ruke v šestnástke v posledných desiatich minútach.“

Jones, ktorý si musel „odtrpieť“ 30 minút so stuhnutým chrbtom po kolízii vo vzdušnom súboji s Ashleym Coleom v prvom polčase, hovorí, že hráči s Davidom Moyesom skvelo spolupracujú.

„Čokoľvek manažér povie, alebo zavedie, berieme na vedomie,“ povedal Jones. „Reagujeme skvelo a užívame si to.“

Liverpool vyhral obidva svoje úvodné zápasy ligy v pomere 1-0 a ich strelcom je zatiaľ iba Daniel Sturridge. Pre Moyesovych zverencov to bude neľahký test.

„Bude to veľký zápas ako pre hráčov, tak pre manažéra, no my tam musíme prísť s najlepším výkonom. Sturridge je výborný hráč, na ktorého sa pripravíme a dáme pozor.

„Na Anfielde sa nikdy nehrá ľahko; dostávajú vás pod veľký tlak. No som si istý, že ak do tohto zápasu nabrúsime svoje ostrie poriadne, získame tri body.“

Jones hovorí, že los Ligy majstrov je vždy zaujímavý pre všetkých v United. Po sklamaní z minulej sezóny sa už podľa neho nevedia hráči dočkať štartu tejto milionárskej súťaže.

„Na deň losu Ligy majstrov sa vždy tešíme. Rád sledujem, ako sa loptičky vyťahujú z klobúka. Som zvedavý, koho dostaneme. Vieme, čo sa nám stalo v minulej sezóne – futbal vie byť občas krutý. Ale hádam sa nám tento rok bude dariť a v Lige majstrov zájdeme čo najďalej.

„Pre tento klub to bola vždy veľká súťaž. Chceme pokračovať v úspechoch United z minulosti v tejto súťaži.“