23/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Martinéz: „Everton Bainese a Fellainiho prodávat nehodlá“

Nový kouč Evertonu znovu promluvil o Bainesovi a Fellainim a zopakoval, že stanovisko klubu se nemění a Toffees své opory v plánu prodávat nemají.

Letní přestupové okno se uzavře již brzy (v Anglii končí 2. září) a pro zatím jedinou posilou United zůstává mladý uruguayský obránce Guillermo Varela. Není tudíž divu, že spekulace týkající se Rudých ďáblů opět nabírají na síle a v médiích je skloňováno hned několik jmen, která by mohla na Old Trafford zamířit. Baines a Fellaini byli s Red Devils spojováni již v minulosti. Zejména pak tehdy, když vyšlo najevo, že novým manažerem United byl jmenován David Moyes, který oba hráče v Evertonu, svém posledním působišti, trénoval.

 

Jak se však nedávno opět ukázalo, ne všechny informace jsou jen pouhým výplodem novinářů a vypadá to, že Moyes by alespoň jednoho ze svých bývalých svěřenců rád přivedl do svého současného mužstva.

 

Vedení Devils totiž předložilo Karamelkám oficiální nabídku za obránce Leightona Bainese a Marouana Fellainiho, která činila 28 milionů liber za oba hráče. Tento krok nahněval a zároveň zklamal ředitele Evertonu Billa Kenwrighta, jenž označil tuto částku a přístup za urážlivé a směšné.

 

Navzdory rozčilenému Evertonu očividný zájem Manchesteru United o největší opory Toffees trvá, a tak lze očekávat, že svou nabídku v následujících dnech ještě navýší. Tuto situaci opět okomentoval Roberto Martinéz, který označil prvotní snahu Devils získat Bainese a Fellainiho za ztrátu času a opět připomenul, že v zájmu Evertonu není tyto hráče prodávat.

 

„Jsou to velcí profesionálové. Nemohu být více hrdý na to, jak se chovají, a jak profesionálně vystupují. Představují velkou hodnotu a vůči klubu prokazují velikou úctu. Oni dobře chápou, že sezóna teprve začala. Chceme se na vše připravit a na hřišti odevzdat to nejlepší.“

 

Když se novináři ptali Martinéze na emotivní reakci ředitele Kenwrighta, odpověděl:

„Něco málo jsem viděl. Musíte si uvědomit, že pokud se chystáte učinit velkou investici do hráče, je zřejmé, že se o tom dozvědí ostatní. Není proto divu, že po takovéhle nabídce (kterou učinili United) vás přepadne vztek, zklamání a bolest. Jsou to emoce, ale ředitel měl vždycky kontrolu nad tím, co se děje.“

 

Poté, co byla nahněvaným Evertonem odmítnuta nabídka 28 milionů liber, spekuluje se o tom, že Manchester United  tuto částku brzy navýší. V médiích se nově se píše o 35 milionech, ovšem lodivod Karamelek potrvdil, že žádná další nabídka zatím na Goodison Park nedorazila.

 

„Veškeré hlasy byly záhy na to utišeny. To je směr, jakým se hodláme ubírat až do uzavření přestupového okna. Snažíme se soustředit pouze sami na sebe. Z naší strany tu není žádná potřeba tyto hráče prodávat. Chceme si udržet naši nejlepší výkonnost a nic jiného nás nezajímá. Když kluby najdou společnou řeč, obecně se začíná jednat o ceně, na které se oba snaží domluvit, ale tohle není ten případ. Chceme si udržet naše nejdůležitější hráče, jak už bylo ostatně vícekrát řečeno. Bereme to jako fotbalový kompliment a jdeme dál,“ zakončil Roberto Martinéz.

 

zdroj: dailymail.co.uk


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!