22/06/2021

U21: Manchester United – Liverpool 2:4

Hráči Manchesteru United U21 v úvodním zápase Barclay’s Under-21 Premier League nestačili na Liverpool a prohráli 2:4.

Utkání se hrálo na Salford City Stadium, kde budou hráči Manchesteru United U21 hrát své domácí zápasy. Do úvodní šance utkání se v páté minutě utkání dostal Jesse Lingard, ale nemířil přesně. V 7. minutě padla první branka utkání – po dobré práci Januzaje a Vermijle se nadvakrát střelecky prosadil Larnell Cole – 1:0. Vedení Manchesteru United ale nevydrželo příliš dlouho a v 10. minutě bylo vyrovnáno. Jordan Ibe se prosadil po nádherné sólové akci střelou k tyči – 1:1.

V 18. minutě v obraně chyboval Michael Keane a Adam Morgan dostal hosty do vedení – 1:2. V 20. minutě už United prohrávali o dvě branky. Střelecky se prosadil nádhernou střelou z přímého kopu Fabio Borini – 1:3. Manchesteru United se podařilo snížit v 35. minutě, když Larnell Cole skvělou přihrávkou našel Jesse Lingarda a ten prostřelil hostujícího brankáře Warda – 2:3. Do šaten se tak šlo za stavu 3:2 pro Liverpool.

Do druhého poločasu už nenastoupil Charni Ekangamene, kterého kvůli zranění nahradil Tyler Blackett. Druhý poločas už nenabídl tolik vzrušení jako poločas první, za zmínku stojí branka Fabia Boriniho, která však nebyla kvůli ofsajdu uznána. Hostující obraně dělal velké problémy skvěle hrající Adnan Januzaj, ale ani mu se nepodařilo vyrovnat. V 80. minutě chyboval v rozehrávce střídající Tom Lawrence a Fabio Borini přidal svojí druhou branku v utkání – 2:4. Manchester United tak nakonec musel přijmout porážku od svého rivala v poměru 2:4.