Příprava: Ramsbottom – Manchester United U21 2:4

Hráči Manchesteru United U21 zvítězili v přípravném utkání nad Ramsbottom United 4:2, když se hattrickem blýskl Tom Lawrence.

V základní sestavě Manchesteru United U21 se poprvé od svého příchodu z Penarolu objevil uruguayský obránce Guillermo Varela. Ramsbottom měl skvělý vstup do utkání, když už ve 2. minutě utkání se střelecky prosadil Philip Dean – 1:0. Následně sice střela Joe Rothwella protáhla domácího brankáře Granta Shentona, ale v 15. minutě utkání udeřili opět hráči Ramsbottom United. Mark Drew krásnou přihrávkou uvolnil Toma Brookese a ten prostřelil brankáře Kierana O’Hara v brance Manchesteru United – 2:0.

V 22. minutě se podařilo hostům snížit, když se prosadil Tom Lawrence z pokutového kopu poté, co byl sám faulován – 2:1. V 34. minutě bylo vyrovnáno a to když Lawrence zužitkoval přihrávku Jacka Barmbyho – 2:2. Do konce prvního poločasu se mohli hráči Manchesteru United dostat do vedení, ale Varela ani Barmby neuspěli.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji hráči Ramsbottom United a O’Hara musel zasahovat proti nepříjemné střele Brookese. V 58. minutě udeřil opět Manchester United a opět se o to postaral Tom Lawrence, který tak zkompletoval svůj hattrick – 2:3. O pár minut později, v 63. minutě, dal konečnou podobu výsledku záložník Jack Barmby, který se prosadil nádhernou střelou z dálky – 2:4.