LSC: Manchester United – Manchester City 2:1

Hráči Manchesteru United U21 porazili ve finále Lancashire Senior Cupu své vrstevníky z Manchesteru City 2:1.

Hráči Manchesteru City měli aktivnější vstup do utkání, nicméně obrana United jim nedovolila dostat se do výraznější akce. Za Manchester United jako první zahrozil hlavičkou Jesse Lingard, ale pomezní rozhodčí odpískal ofsajd. V 16. minutě se hráči City dostali do vedení, když zblokovanou střelu Alexe Henshalla dopravil do sítě Alex Tchumeni-Nimely – 0:1.

Na druhé straně se Federico Macheda dožadoval odpískání pokutového kopu po faulu na jeho osobu, rozhodčí utkání Simeno Lucas však nechal pokračovat ve hře. Manchester United poté začal hrát mnohem aktivněji, za což byl odměněn vyrovnávací brankou. V 31. minutě se ke střele dostal Davide Petrucci a ta skončila až za zády brankáře Eirika Johansena v brance City – 1:1. Před koncem prvního poločasu musel Sam Johnstone předvést pěkný zákrok proti střele Harryho Dunne.

Hned v úvodu druhého poločasu nastřelil Tchumeni-Nimely břevno branky United. Velkou příležitost dostat Manchester United do vedení dostal Adnan Januzaj, ten ale po přihrávce Tylera Blacketta mířil vysoko nad. V 70. minutě se Dunn už pomalu radoval ze vstřelené branky, ale Michael Keane na poslední chvíli hlavičkou odvrátil míč z brankové čáry. V 75. minutě byl v pokutovém území Ashleyem Smithem Brownem faulován Jesse Lingard a rozhodčí odpískal pokutový kop. K jeho exekuci se postavil sám Lingard a dostal United do vedení – 2:1.

O chvíli později mohl vedení United potvrdit Larnell Cole, jeho střela však nebyla přesná. V závěru utkání se ještě pokoušeli s výsledkem něco udělat Lingard a Petrucci, ale na konečném výsledku 2:1 se už nic nezměnilo. Manchester United se tak po patnácté ve své historii může radovat ze zisku Lancashire Senior Cupu.