03/03/2021

Hráči Manchesteru United U17 ovládli Milk Cup

Hráči Manchesteru United U17 popáté v historii a poprvé od roku 2009 vyhráli severoirský Milk Cup, když ve finále porazili Co Tyrone 1:0.

County Antrim – Manchester United 0:3
Mladíci Manchesteru United do turnaje vstoupili utkáním proti severoirskému County Antrim. První branka utkání padla už v 5. minutě utkání. Přímý kop Joe Rileyho propadl až na zadní tyč, kde zcela osamocen otevřel skóre utkání Oliver McBurnie, který na turnaji nabírá zkušenosti z Bradford City. V 16. minutě se na sólový únik vydal Demetri Mitchell a jeho zblokovaná střela skončila v brance – 2:0. Poslední branku utkání přidal v 23. minutě Ruairi Croskery, který se prosadil nádhernou střelou z přímého kopu – 3:0.

5. McBurnie, 16. Mitchell, 23. Croskery

Sestava Manchesteru United U17:
O’Hara – Reid, Tuanzebe (62. Scott), Borthwick-Jackson, Thompson – Riley (62. Rathbone), Willock, A.Pereira (58. Nicholas), Mitchell (36. Rashford) – Croskery (50. McTominay), McBurnie

Strikers FC – Manchester United 0:2
V druhém utkání základní skupiny nastoupili mladíci Manchesteru United proti americkému týmu South Coast Strikers FC. První branka utkání padla v 21. minutě. Andreas Pereira krásnou přihrávkou našel Joe Rileye, který odešel brankáře a vstřelil úvodní branku utkání – 1:0. Druhou branku utkání přidal v úvodu druhého poločasu nádhernou střelou z přímého kopu z velkého úhlu Andreas Pereira – 2:0.

21. Riley, 43. A. Pereira

J.Pereira – Reid, Tuanzebe, Borthwick-Jackson, Thompson – Riley, Willock (61. McTominay), A.Pereira, Mitchell – Croskery, McBurnie (50. Rashford)

Manchester United – Alterberge 4:1
V posledním zápase základní skupiny nastoupili mladíci Manchesteru United proti německému týmu TuS Altenberge. První branku utkání vstřelil v 30. minutě Ruairi Croskery střelou k pravé tyči – 1:0. V úvodu druhého poločasu, v 38. minutě, se střelecky prosadil Oliver McBurnie – 2:0. O pár sekund později však snížil Steffan Hunker, který využil podklouznutí brankáře O’Hary – 2:1. Dvoubrankové vedení Manchesteru United vrátil pěknou střelou z dálky v 51. minutě Andreas Pereira – 3:1. Na konečných 4:1 upravil v 63. minutě opět nádhernou střelou z dálky Pereira – 4:1. Manchester United tak bez problémů postoupil do semifinále turnaje.

30. Croskery, 38. McBurnie, 51. a 63. Pereira – 39. Hunker

O’Hara – Reid (53. Dick), Tuanzebe (53. Scott), Borthwick-Jackson, Thompson – Riley (44. McTominay), Willock, A.Pereira, Mitchell (58. Rathbone) – Croskery, McBurnie (44. Rashford)

Manchester United – Cherry Orchard 3:1
V semifinále Milk Cupu nastoupili mladíci Manchesteru United proti irskému týmu Cherry Orchard. Úvodní branku utkání vstřelil v 11. minutě Oliver McBurnie, který si narazil míč s Andreasem Pereirou – 1:0. O tři minuty později přidal Manchester United další branku – střelu Mitchella sice brankář vyrazil, ale na dorážku Joe Rileyho už byl krátký – 2:0. V 16. minutě našel Pereira přihrávkou z levé strany před brankou Olivera McBurnieho a ten přidal svojí druhou branku v utkání – 3:0. Irskému týmu už se podařilo pouze zkorigovat výsledek utkání v 64. minutě, když se přízemní střelou prosadil Conor Foley. Hráči Manchesteru United po nejlepším výkonu v turnaji zaslouženě postoupili do finále.

11. a 16. McBurnie, 14. Riley – 64. Foley

J.Pereira – Reid (62. Dick), Tuanzebe, Borthwick-Jackson, Thompson – Riley (62. Scott), Willock (45. Rashford), A.Pereira, Mitchell – Croskery (45. McTominay), McBurnie (55. Nicholas)

Manchester United – Co Tyrone 1:0
Ve finále turnaje mladíci Manchesteru United nastoupili proti severoirskému týmu Co Tyrone. Manchester United byl po celý zápas lepším týmem, ale nedařilo se mu střelecky prosadit. Famózní výkon v brance Co Tyrone podal Patrick Molloy, který zneškodnil několik vyložených šancí United. Když už to vypadalo, že o vítězi rozhodnou pokutové kopy, přišel v první minutě nastavení základní hrací doby rohový kop, na který si naskočil Oliver McBurnie a hlavičkou rozhodl o osudu utkání – 1:0. Manchester United tak zaslouženě vyhrál 1:0 a může se popáté v historii radovat z vítězství v Milk Cupu.