Příprava: Trafford FC – Manchester United U21 0:2

V posledním přípravném utkání na novou sezonu porazil Manchester United U21 nedaleký Trafford FC 2:0.

Utkání se hrálo v extrémně teplém počasí a v úvodních minutách fanoušci žádnou větší šanci neviděli, kromě snad hlavičky Nia Bayunu. V 22. minutě přišel skvělý centr domácího Joe Shawa, na který si naskočil Michael Oates a jeho hlavička jen o kousek minula břevno branky Manchesteru United, kterou v utkání hájil italský brankář Pierluigi Gollini. Na druhé straně zahrozil nepřesnou střelou Josh Harrop a branka Ashleyho Fletchera nemohla být kvůli ofsajdovému postavení hráče uznána.

Když se neujal ani pokus Andyho Smarta z přímého kopu, udeřil v 29. minutě utkání hostující James Wilson. Ten překonal ofsajdovou past Traffordu a obstřelil brankáře Toma Reada – 0:1. Vyrovnat mohl o několik minut později aktivní Cedric Krou, ale jeho střela skončila pouze v boční síti.

V úvodu druhého poločasu byl blízko vstřelení branky Rory Fallon, brankář Gollini však byl proti. Následně pálil nad Josh Harrop a mezi tři tyče se nevešla ani střela Ashleyho Fletchera. Manchester United přidal uklidňující druhou branku v 69. minutě. Na rohový kop střídajícího Jacka Barmbyho si naskočil Sam Byrne a nedal domácímu brankáři šanci – 0:2. Čtyři minuty před koncem mohl třetí branku přidat Barmby, ale mířil těsně vedle. Utkání tak skončilo vítězstvím Manchesteru United 2:0.