Příprava: Skelmersdale – Manchester United U21 1:2

6

Hráči Manchesteru United do 21 let nezaváhali ani v dalším přípravném zápase a Skelmersdale United porazili 2:1.

V utkání proti týmu z Evo-Stik Premier Division dostali šanci především mladší hráči, které vedl z pozice hlavního manažera místo Warrena Joyce Nicky Butt. Hostující Manchester United se do vedení dostal už v 3. minutě utkání. Střelecky se prosadil James Wilson, který přízemní střelou překonal Zaca Hibberta v brance Skelmdersdale – 0:1. Domácí odpověděli šancí ze šesté minuty utkání, kdy kapitán Tom Hardwick hlavičkoval těsně nad břevno hostující branky.

V 11. minutě se ke střele dostal Matty Hughes a jen o několik decimetrů minul branku Jonnyho Sutherlanda. V 21. minutě se po levém křídle protáhl Jack Barmby, který připravil dobrou střeleckou pozici pro Wilsona, tentokrát však byl brankář Hibbert úspěšnější. Na druhé straně se neujala ani střela Kevina Leadbettera o několik minut později. V 33. minutě Manchester navýšil své vedení. Ben Pearson skvělou přihrávkou našel Jamese Wilsona, jehož střelu skvělým zákrokem vyrazil brankář Hibbert, nicméně dorážka Jacka Rudge už skončila v brance – 0:2.

V druhém poločase byli aktivnější domácí hráči, kteří měli častěji míc na svých kopačkách, nicméně na gólovou akci si museli počkat až do 61. minuty. To po rohovém kopu hlavičkoval Hardwick, míč se dostal až k Peteru Wylie a ten zblízka skóroval – 1:2. Blízko vstřelení další branky byl v dresu Manchesteru hrající Fisayo Adarabioyo, jehož lob skončil vedle branky. V 81. minutě byl blízko vyrovnání po pěkné kombinaci Skelmdersdale Joe Holt, jenž však se svým střeleckým pokusem neuspěl. V závěru utkání se sice ještě domácí dožadovali odpískání pokutového kopu po střetu domácího Burnetta s obrácem Liamem Grimshaw, ale na konečném výsledku 1:2 se už nic nezměnilo.