Příprava: Crewe – Manchester United U21 0:2

24

Manchester United do 21 let porazil v přípravném utkání Crewe Alexandra 2:0, když obě branky zařídil záložník Nani.

Manažer Manchesteru United do 21 let Warren Joyce do utkání nasadil hned několik zkušených hráčů, kteří se vrací po zranění. V základní sestavě tak nastoupil Antonio Valencia, Nemanja Vidič nebo již zmíněný Nani. Do první šance utkání se dostal domácí Mathias Pogba, kterého vychytal Sam Johnstone. V 11. minutě byl faulován Nani, který se ujal i následné exekuce přímého kopu. Míč skončil až za zády nehybného Alana Martina a Manchester United se tak dostal do vedení – 0:1. V další větší šanci Manchesteru uvolnil Nani obránce Scotta Woottona, jehož střela se však nevešla mezi tři tyče. Před koncem prvního poločasu nemířil přesně ani domácí Byron Moore.

V druhém poločase nejprve Davide Petrucci otestoval pozornost domácího brankáře a následně se do velké příležitosti dostal opět Moore, který ani tentokrát na Johnstone nevyzrál. O něco blíž vstřelené brance byl Michael West, jehož dalekonosná střela skončila na břevně branky Sama Johnstone. V 58. minutě si na přihrávku Toma Lawrence naběhl Nani, který ustál souboj v pokutovém území, a překonal domácího brankáře podruhé – 0:2. Zhruba po hodině hry ze hřiště odešel Nemanja Vidič a poté i Nani, kterého nahradil Bebe. A právě střelu Bebeho musel likvidovat Martin. Další branku mohli přidat Petrucci, Macheda, Lawrence a Bebe, ale na skóre 2:0 už se nic nezměnilo. Manchester United tak na Alexandra Stadium před více než pěti tisíci diváky porazil Crewe 2:0.