Příprava: Stevenage – Manchester United U21 2:2

1

Výrazně omlazený tým Manchesteru United do 21 let remizoval v přípravném utkání se Stevenage na Lamex Stadium 2:2.

Domácí tým, který už příští týden vstupuje do nové sezony, byl v úvodních minutách utkání lepším týmem a brankář Manchesteru United Sam Johnstone musel likvidovat několik nebezpečných šancí Stevenage. Nejprve po rohovém kopu Grega Tanseye neuspěl Luke Jones a o chvíli později musel z brankové čáry odkopávat míč obránce Liam Grimshaw po střele Oumare Tounkary. Na druhé straně se mezi tři tyče nevešla po průniku Jamese Weira střela Jamese Wilsona. V 29. minutě byl blízko vstřelení úvodní branky domácí Luke Freeman, ale brankář Johnstone v brance United předvedl úžasný zákrok. O pár minut později udeřilo na druhé straně hřiště.

V 32. minutě se po přímém kopu Jacka Barmbyho dostal míč ke kopačkám Sama Byrneho a ten umístěnou střelou překonal domácího brankáře Chrise Daye – 0:1. V 37. minutě se Manchester dostal do dvoubrankového vedení. Po přihrávce Donalda Love z pravé strany se střelou z první prosadil Rothwell, který nedal domácímu brankáři žádnou šanci – 0:2. Do šatny tak šli spokojenější hráči Manchesteru United.

Druhý poločas začali domácí hráči náporem, který přetavili ve střelenou branku. Tečovaná střela Tounkary sice ještě brankou neskončila, střela Charlese z 55. minuty už však ano – 1:2. V 63. minutě bylo vyrovnáno a to když Johnstone vyrazil střelu Tounkary, ale na dorážku Charlese byl krátký – 2:2. Stevenage mohl strhnout vítězství na svojí stranu, ale Sam Wedgbury pálil nad a střelu Tanseye skvělým zákrokem vyrazil Johnstone. Když se neujala ani střela hostujícího Barmbyho, skončilo utkání remízou 2:2.