Příprava: Chorley – Manchester United U21 0:1

10

Mladíci Manchesteru United do 21 let zaznamenali v přípravném utkání proti Chorley další vítězství, tentokrát v poměru 1:0.

Hráči Manchesteru United, které vedl z pozice hlavního manažera opět Nicky Butt, nezačali utkání vůbec dobře. Nejprve musel obránce James Weir na poslední chvíli odvracet míč z brankové čáry a následně byla po faulu Rowleyho na Inceho nařízena penalta. K její exekuci se postavil sám postižený Tom Ince, který však nechal vyniknout hostujícího brankáře Golliniho. Manchester United odpověděl v podání Andrease Pereiry, který svojí střelou protáhl brankáře Sama Ashtona.

Ashton musel o chvíli později likvidovat i šanci Jamese Wilsona, který tečoval střelu kapitána Toma Lawrence. V 16. minutě padla první, a jak se později ukázalo i poslední, branka utkání. Ashton sice vyrazil střelu Lawrence, ale na dorážku obránce Rowleyho byl krátký – 0:1. Darren Stephenson měl na svých kopačkách vyrovnání, ale Gollini předvedl fantastický zákrok. Skóre se neměnilo ani po šancích Lawrence a Barmbyho, ani po dorážce domácího Dale Whithama.

V druhém poločase už nebylo k vidění tolik střeleckých příležitostí jako v poločase prvním. Výjimkou bylo několik zblokovaných střeleckých pokusů Jamese Wilsona. Ve středu zálohy byl hodně vidět hostující Joe Rothwell, ale chyběla koncová přihrávka nebo střela. Neujala se ani střela domácího Withama. Na hřiště se po hodině hry dostal Fisayo Adarabioyo, který je v Manchesteru United na zkoušce, ale ani on nedokázal překonat Ashtona v brance Chorley. Zápas nakonec skončil zaslouženým vítězstvím mladíků Manchesteru United v poměru 1:0.