Příprava: Ross County – Manchester United U21 2:2

10

V dalším přípravném utkání mladíci Manchesteru United remizovali na Global Energy Stadium se skotským Ross County 2:2.

Na stadion nejseverněji položeného skotského týmu hrající skotskou Premier League zavítalo celkem 4400 fanoušků, kteří na úvodní branku utkání nemuseli čekat příliš dlouho. V 5. minutě utkání 19letý holandský útočník Kevin Luckassen obral o míč Charniho Ekangamene a poté přízemní střelou překonal brankáře Sama Johnstone v brance Manchesteru United – 1:0. O pár minut později byl blízko vyrovnání Bebe, jeho střela orazítkovala pouze břevno domácí branky.

Hráčům Manchesteru United se podařilo vyrovnat až v 35. minutě utkání. To italský záložník Davide Petrucci skvěle zakroutil přímý kop a překonal brankáře Marka Browna – 1:1. V prvním poločase se už nic významného nestalo a do šaten se tak šlo za nerozhodnutého stavu. Do druhého poločasu vstoupili aktivněji hráči anglického celku a vidět byl především střelec první branky Davide Petrucci, nicméně byli to hráči Ross County, kteří se opět dostali do vedení.

V 57. minutě se v pokutovém území dobře zorientoval střídající Alex Cooper a Sam Johnstone v utkání kapituloval podruhé – 2:1. United odpověděli v 64. minutě když Federico Macheda přihrál Ryanu Tunnicliffovi a ten obstřelil střídajícího brankáře v brance domácích Michaela Frasera – 2:2. Když pak Sam Johnstone zlikvidoval nebezpečné pokusy Luckassena a Kovačeviče, skončilo utkání remízou 2:2.