13/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Tour 2013 Review: A-League All Stars – Manchester United

Druhou zastávkou Rudých ďáblů na letním turné bylo australské Sydney, kde se United utkali s výběrem hvězd z tamní Hyundai A-League. V tomto divácky atraktivním zápase se naši hráči střelecky probudili, s chutí si zastříleli a po výborném výkonu celého týmu naprosto zaslouženě zvítězili 1:5.

 

Úvodní duel svěřencům Davida Moyese, co se výsledku týká, příliš nevyšel. Nejen, že jej Devils prohráli, ale nedokázali vsítit ani jeden gól. Šancí přitom měli dostatek, jenže zkrátka je zrazovala koncovka a finální fáze pohledných akcí, které byly výsledkem jinak velmi dobrého představení, nebyly dotaženy do úspěšného konce. Avšak na to, že se jednalo o první zápas, tak se na kombinační hru Devils skutečně dalo dívat a nelze opomenout výborné výkony některých jednotlivců, kteří byly ozdobou tohoto prohraného utkání, z nějž si musíme vzít hlavně pozitiva, kterých nebylo málo.

 

Tým následně absolvoval další přelet, tentokrát do největšího města Austrálie, kterým je Sydney. Teplota na tomto kontinentu v tomto ročním období dosahuje nejvýše 20°C a noci jsou zpravidla chladné, což hráčům jistě mnohem více připomíná domácí prostředí Britských ostrovů, než jakým bylo vlhké a teplé Thajsko.

 

Druhou zatěžkávací zkoušku podstoupili Ďáblové proti výběru australské A-League. Celková pohoda týmu zůstává i navzdory porážce od thajského výběru skvělá. K týmu se již připojili Robin van Persie a David de Gea, kteří tak rozšířili počet hráčů na 20. Únava z dlouhého cestování jistě není zanedbatelným faktorem, ale každý člen týmu se snaží být pozitivně naladěn, usilovně trénovat a maximálně si užívat přízně fanoušků, místní kultury a prostředí.

Soupeřem United byl výběr z australské nejvyšší soutěže s názvem The Foxtel A-League All-Stars. Vedení týmu si vzal na starost kouč týmu Melbourne Victory pan Ange Postecogou, který vyhlásil, že se nebude zaměřovat na osobní obranu těch největších hvězd Manchesteru, ale bude nabádat své svěřence, aby se soustředili na to, co dělají, když budou mít balón na kopačkách a předváděli ofenzivní fotbal. Kapitánem mužstva byl zvolen Brett Emerton, bývalý hráč Blakburnu Rovers, jenž v současné době hájí barvy FC Sydney.

 

V týmu našeho protivníka sice nenajdeme nejzvučnější jména ligové scény jako Del Piero nebo Heskey, kteří si plní klubové povinností, za to se proti svému bývalému týmu postaví Liam Miller. Tento středopolař za United nastoupil v letech 2004-2006 k celkově 22 startům, a v současné době obléká dres místního celku Brisbane Roar.

 

Rudí ďáblové si chtěli spravit chuť a chtěli se předvést v dobrém světle. Postupem času se bude zvyšovat jejich fyzická kondice a celková připravenost a sehranost na zápasy. Mínusem pak bude jejich únava, ať už zapříčiněná dlouhým cestováním či zápasy hranými v různorodých podmínkách v jednotlivých zemích. Ve hře je však hodně. Každý si chce zasloužit místo v sestavě, každý toho chce odehrát co nejvíce a předvést se před fanoušky, ale hlavně před Davidem Moyesem, který pečlivě střádá plány na novou sezónu.

 

Očekávalo se tedy, že prostor opět dostane většina hráčů nominovaných na tento match. Znovu se měli představit Zaha i Januzaj a předpokládalo se, že do utkání zasáhnou v jeho průběhu i již zmínění de Gea a van Persie. Kdo ale bude hrát od začátku, bylo zahaleno tajemstvím.

 

Manažer United poslal na hřiště tuto sestavu v rozestavení 4-4-1-1. Brankářský post zastal Lindegaard, před kterým v obraně hráli Rafael, Ferdinand, Jones a Evra. Ve středu záložní řady spolu hráli Carrick a Cleverley, na křídlech pak napravo Zaha napravo a nalevo Giggs, který však často měnil svou pozici. Lingard hrál více zleva a dostal roli volného hráče, který kryl záda vysunutému Welbeckovi. Kapitánská páska patřila Patrice Evrovi.

 

Zápas se uskutečnil v Sydney na olympijském ANZ Stadium (Austrálie). Bylo polojasné počasí beze srážek s teplotou 19°C.

 

Stadion praskal ve švech a v ochozech vládla vynikající atmosféra. Fanoušci v plné parádě vyjadřovali své nadšení nad tím, že mohou Manchesteru United vidět naživo. Úvod byl dosti vyrovnaný a začalo se ve svižném tempu. Už od prvních minut však měli více ze hry naši hráči, kteří se po soupeřově chybě v rozehrávce, ujali v 11‘vedení. Po získání míče přihrával Giggs Welbeckovi, který jemným dotykem posunul patičkou za sebe volnému Lindardovi a ten tváří v tvář gólmanu nezaváhal a přízemní rádnou jej překonal – 0:1

 

Důležitý první gól přidal Ďáblům na sebevědomí, ovšem ti se museli mít i nadále na pozoru před hladovým protivníkem. Ve 12‘ přihrál Berisha Broichovi, který napálil skákavý balón z první a jeho ostrá rána prosvištěla těsně nad břevnem Lindegaardovy brány. Ve 14‘ byl Zaha faulován Broichem, ovšem Giggsův přímý kop poblíž hranice vápna na pravé straně trefil prvního stojícího hráče soupeře. Zápas měl zatím rychlé tempo a hrálo se nahoru dolu, což kvitovali i diváci na tribunách. Na začátku 17‘ zahrával z levé strany rohový kop Cleverley, jenž poslal balón přesně na hlavu Evry, avšak ten hlavičkoval nad břevno. Ďáblové se snažili hru zklidnit, jenomže aktivní hráči protivníka napadali naši rozehrávku a po získání míče podnikali nebezpečné výpady vpřed. Nicméně United byli trpěliví a postupně začali zápas rozvážnou kombinací ovládat. Ve 27‘ zahrozil výběr australské ligy. Broich vybídl k zakončení Bojiče, jenž měl sice míč na dlouhou nohu, ale přes to nebezpečně vystřelil a protáhl Lindegaarda, který vyrážel nepříjemný přízemní pokus na rohový kop. Po půlhodině hry drželi míč na kopačkách častěji hráči v červených dresech, kteří předváděli pohledný fotbal a hledali skulinu v obraně A-League All-Stars. Ve 34‘ Red Devils vedli po nádherné akci o dva góly. Welbeck přistrčil Lingardovi, ten potáhl míč k ose hřiště a přihrál Giggsovi, jenž geniálním dotykem posunul za obranu naběhnutému Welbeckovi, na jehož přesné zakončení byl Covič krátký – 0:2

 

Druhý gól pouze zvýraznil dosavadní skvělý výkon našeho mužstva, které mělo zápas v těchto chvílích plně ve svých rukou. Na začátku 40‘ měl po bleskovém přechodu do útoku dobrou šanci Welbeck. Lindegaard vyhodil balón na kopačky Zahovi, ten dlouhým pasem našel Welbecka, jenž se prodral přes svého strážce Boogarda k míči, a poté udělal kličku gólmanovi a zakončil, jenže dobíhající obránce stihl svým skluzem zamezit balónu cestu do brány. Na konci 42‘ nechali United ve vápně vystřelit volného Berishu, nicméně Rafaelův obětavý skluz nebezpečnou situaci zachránil. Ve 44‘ předvedli United další nádhernou kombinaci. Carrick přihrával Welbeckovi, jenž ale přepustil Lingardovi, ten Welbeckovi narazil do vápna, kde zkusil gólmana z úhlu po zemi prostřelit, ale ten stačil nohama vyrazit na rohový kop. Nastavena byla jedna minuta, která ale už nic zajímavého nepřinesla. Rudí ďáblové po povedené první půli vedli nad domácím výběrem – 0:2

 

Po vyrovnaném začátku United postupně odskočili svému soupeři o dva góly a v závěru úvodního dějství už na hřišti dominovali, předváděli pohledné akce a hráli svůj fotbal. Devils si zápas začali užívat, a bylo krásné sledovat, jak si v kombinacích rozumějí. Bylo zřejmé, že se brzy dočkáme prvních střídání, aby si zahráli i další hráči. Dalo se také čekat, že pokud budou svěřenci Davida Moyese pokračovat v tomto tempu, na další góly nebudeme muset dlouho čekat.

 

United po přestávce jednou střídali, když za Ferdinanda naskočil do hry mladíček Michael Keane. Tým A-League All-Stars pak provedl na své straně hned trojité střídání. Na hřiště místo Coviče, Bojiče a Millera vyběhli Theo, Ridson a Celeski. United se chtěli i nadále v klidu kombinovat a hrát na jistotu, jenže soupeř se opět snažil o aktivní hru, rychlý přístup a pressing, což vyústilo ve snižující gól. Broich přihrál Berishovi, který se s míčem otočil a z hranice vápna přesnou střelou po zemi k levé tyči nedal Lindegaardovi šanci.

 

Bylo tedy sníženo. Avšak Devils se tím nenechali vyvést z míry a na odpověď jsme dlouho nečekali. Už v 55‘ to totiž bylo opět o dva góly. Zaha přihrál na osu hřiště Giggsovi, ten posunul nalevo Lingardovi, jehož nechal Ridson ve vápně volného a Lingard tak měl dostatek času na to, aby se napřáhl a parádní ránou vymetl Theovi pravou šibenici – 1:3

 

Rychlé změny skóre opět přidaly zápasu na atraktivitě i rychlosti, což hlasitě podporovali také diváci, které tato hra nesmírně bavila. Místy až zběsilé tempo bylo třeba zklidnit, jenže jakoby to oběma týmům vyhovovalo. V 62‘ se střídalo na obou stranách. Soupeř udělal dvě změny v sestavě, když trávník postili McGlinchey a Rose, jejichž náhradníky se stali Grant a Bridge. United poslali na hřiště van Persieho, který střídal za bouřlivého potlesku Giggse. V 65‘ se v nepříjemně vyhlížejícím vzdušném souboji srazili Evra a Rose, po kterém obránce United zůstal ležet a držel se za koleno. Po chvíli však byl naštěstí schopen v zápase pokračovat. Tempo se přeci jen pomalu uklidňovalo a se zvyšující nepřesností přihrávek obě mužstva pochopila, že je třeba se více zaměřit na rozvážnou rozehrávku. V 69‘ dostal na pravé straně vápna prostor ke střele Rafael, ovšem Theo jeho pokus k bližší tyči vyrazil na roh. V 70‘ to bylo o tři góly. Welbeck se řítil do další dobré šance, ale jeho zakončení z úhlu, které mířilo do prázdné brány, stihl na poslední chvíli zahrát Topor-Stanley na rohový kop. Ten zahrával z levé strany van Persie, jehož centrovaný balón přistál na hlavě na bližší tyči stojícímu Welbeckovi, který trefil levý horní roh Theovy brány – 1:4

 

Zdálo se, že je definitivně rozhodnuto. Záhy po čtvrtém vstřeleném gólu David Moyes provedl další dvě změny v sestavě. Za Carricka přišel v 71‘ na hřiště Anderson a místo Welbecka naskočil Januzaj. Vzápětí střídali dvakrát také domácí. V 72‘ plac opustili Broich a Berisha, které nahradili Williams a Ifill. V 75‘ pálil těsně vedle levé tyče aktivní Zaha. Na konci stejné minuty zkoušel z první štěstí také Lingard, ale ten pro měnu pálil vedle pravé tyče. V 76‘ Devils znovu střídali. Hrací plochu opustil Evra, který přenechal kapitánskou pásku van Persiemu a jeho náhradníkem se stal Fábio. Četné změny v sestavách obou týmů přispěly ke zklidnění hry. Devils však díky čerstvým hráčům drželi otěže utkání ve svých rukou a stále se snažili vpředu něco vymyslet. Tým Davida Moyese byl plná elánu a hráči si plnými doušky vychutnávali atmosféru utkání. Na 83‘ přichystal Ange Postecogou další dvě střídání, když místo Emertona a Beauchampa naskočili do hry Carrusca a Chapman. Dění na hřišti probíhalo stále častěji ve středu pole, kde se urputně bojovalo o míč. Blížil se závěr zápasu, který si fanoušci nad míru užívali. V 87‘přidali stále aktivní a nenasytní Rudí ďáblové pátou trefu. Van Persie šel sám na gólmana Thea, kterému udělal kličku, ale ten jeho úmysl přečetl a zakončení mu překazil, jenže balón se odrazil k Januzajovi, který přihrál Lingardovi a ten přistrčil van Persiemu, který svou šanci na nápravu využil beze zbytku a mezi nohama obránce Champmana po zemi gólmana domácích překonal – 1:5

 

Devils ale ještě neměli dost a svou totální dominanci chtěli co nejvíce zvýraznit. Na konci 88‘ zakončoval další akci United Zaha, avšak jeho střela po zemi se mezi tři tyče nevešla. Tlak Našich hráčů nebral konce. Nastavení činilo tři minuty. V 90+1‘ se k zakončení ve vápně dostal Januzaj, ovšem střílel vedle pravé tyče. V 90+3‘ vybídl Januzaj k zakončení Zahu, ale tomu se balón v pokutovém území v rozhodující chvíli zamotal mezi nohama. Více už se do zápasu bohatého na góly nevešlo. Manchester United rozstřílel na ANZ Stadium tým A-League All-Stars – 1:5

Základní sestava Manchesteru United: Lindegaard – Rafael, Ferdinand (46‘ Keane), Jones, Evra (76‘ Fábio) – Zaha, Cleverley, Carrick (71‘ Anderson), Lingard – Giggs (62‘ van Persie) – Welbeck (71‘ Januzaj)

 

Lavička: De Gea, Keane,Fábio, Anderson,  Januzaj, van Persie,

 

Základní sestava A-League All-Stars: Covič (46’ Theo) – Bojič (46‘ Ridson), Boogaard, Topor-Stanley, Beauchamp (84‘ Chapman) – Rose (62‘ Bridge), Miller (46‘ Celeski), Emerton (84‘ Carrusca), Broich (73‘ Williams) – McGlinchey (62‘ Grant), Berisha (73‘ Ifill)

 

Lavička: Theo, Igill, Celeski, Bridge, Williams, Ridson, Grant, Chapman, Carrusca

 

Góly: Manchester United – 11‘ a 55‘ Lingard, 34‘ a 70‘ Welbeck, 87‘ van Persie

 

A-League All-Stars – 52‘ Berisha

 

Bez karet

 

Hlavní rozhodčí: Masaaki Toma (Japonsko)

 

Návštěva: 83 127 diváků

 

V táboře Manchesteru United vládne po druhém přípravném utkání naprostá spokojenost. Parádní představení Rudých ďáblů znamenalo první výhru na letním turné. Úvod utkání byl z obou stran vyrovnaný a hrál se rychlý kombinační fotbal. United se však podařilo vstřelit rychlý gól, úspěšným střelcem byl Lingard, kterým jsme vzali soupeři vítr z plachet. Výběr z australské Hyundai A-League se sice i nadále snažil hrát aktivně, ale postupem času jejich snaha upadala a naopak nadvláda Devils se zvyšovala. Dařilo se nám zklidnit hru, kombinovat, ovšem zároveň jsme nepřestávali útočit a produkovali jednu krásnou akci za druhou. Po jedné takové se mezi střelce zapsal také Welbeck. Nepříjemný soupeř sice zaměstnával naši obranu, ta však hrála s velkým přehledem a až na výjimky fungovala velmi dobře. Po změně stran se domácímu týmu podařilo skóre snížit, jenomže Devils okamžitě přispěchali s odpovědí a od této chvíle už bylo na trávníku víceméně jen jedno mužstvo, které až do závěrečných minut nepřestávalo útočit, předvádělo krásný fotbal a dravé mládí se ukazovalo v plné kráse. Elán, kvalita a talent byly hlavními zbraněmi týmu Davida Moyese v tomto střetnutí. Welbeck a Lingard vstřelili po dvou gólech a v ofenzivě podali vynikající výkony. O moc za nimi nezaostal ani po celý zápas aktivní a sebevědomý Zaha, jenž se také toužil zapsat mezi střelce, ale dnes mu nebylo přáno a tak si bude muset na svůj premiérový gól v novém dresu ještě počkat. Po tomto zápase není našemu mužstvu co vytýkat. Každý hráč bez výjimky si zaslouží pochvalu za skvěle odvedenou práci. Výborná souhra a spolupráce, rychlé akce a pohledná kombinační hra, to byly hlavní rysy dnešního představení ve znamení mladíků United, kteří dnes uvrhli do stínů zkušené hráče, kterými byli Giggs, Carrick, Evra, Ferdinand nebo střídající van Persie. Společnými silami Manchester United zvítězil na ANZ Stadium nad týmem The Foxtel A-League All-Stars vysoko – 1:5

 

Další zastávkou United bude země vycházejícího slunce. V Japonsku Devils sehrají dva zápasy. Ten první se uskuteční v Yokohamě, kde bude tým Davida Moyese na Nissan Stadium čelit celku s názvem Yokohama F·Marinos. Utkání se bude hrát 23. července/júla a začne ve 12:20 našeho neboli (SELČ).

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!