Příprava: Waterford – Manchester United U21 1:2

2

V dalším přípravném utkání hráči Manchesteru United do 21 let porazili irský Waterford United na jeho hřišti 2:1.

Irský fotbalový klub Waterford United nepostavil do utkání svou nejsilnější sestavu a to z toho důvodu, že se soustředí především na domácí ligu, která už je v plném proudu. Přesto si na stadion našlo cestu 2830 diváků. Mladíci Manchesteru United, které v utkání vedl jako hlavní trenér Nicky Butt, vstoupili do utkání aktivněji a především belgický záložník Andreas Pereira dělal na levém křídle domácí obraně velké problémy. Jako první se do vážnější akce dostával útočník Tom Lawrence, kterého na poslední chvíli obranným zákrokem zablokoval domácí David Breen.

V 13. minutě musel domácí brankář Chip Sanders vytáhnout parádní zákrok proti nepříjemné střele Pereiry. O pár minut později ale zahrozil na druhé straně Ben Ryan, jehož přímý kop lízl břevno branky Manchesteru United. V 21. minutě se rozezvučelo břevno i po střele hostujícího Jamese Wilsona. Na první branku utkání si necelé tři tisícovky fanoušků musely počkat až do 36. minuty. První střelu Jamese Wilsona ještě brankář Sanders vyrazil, nicméně na další dorážku do horního rohu branky už byl krátký – 0:1. V závěru poločasu mohl vyrovnat Conor Coad, ale brankář Gollini zůstal nepokořen.

Druhý poločas začali aktivně opět hráči Manchesteru United, za což byli odměněni druhou vstřelenou brankou. V 51. minutě se skvěle uvolnil Jack Barmby a střelou k tyči překonal střídajícího brankáře Hylanda – 0:2. Tempo utkání poté začalo upadat, což ovlivnila i častá střídání hráčů. Na další šanci utkání si diváci museli počkat až do 73. minuty a tato šance skončila brankou. Střídající obránce Conor Whittle napálil míč z velké dálky a ten skončil v pravém horním rohu branky Jonnyho Sutherlanda – 1:2.

V 79. minutě se na druhé straně vytáhl brankář Hyland, když vyrazil nebezpečnou střelu Joe Rothwella. O minutu později měl na kopačce vyrovnání Higgins, který však, bohužel pro domácí, ve velké šanci selhal. Pět minut před koncem utkání musel jediný střelec Waterfordu v utkání Whittle z brankové čáry odvracet hlavičku Donalda Love po rohovém kopu Barmbyho. O pár sekund později neuspěl s hlavičkou ani Sam Byrne. Utkání tak nakonec skončilo výhrou 2:1 pro mladíky Manchesteru United.