Příprava: Manchester United U21 – Club Bruggy 1:0

10

Hráči Manchesteru United do 21 let otevřeli sérii přípravných zápasů výhrou 1:0 v Leigh Sports Village nad belgickým týmem Club Bruggy.

Od začátku utkání se hrálo ve velkém tempu a jako první zahrozil Portugalec Bebe po dobré individuální akci Larnella Colea. Belgický klub odpověděl šancí, do které se dostal Lior Refaelov. V páté minutě utkání skončila za zády brankáře Mathewa Ryana střílená přihrávka Bebeho, nicméně hlavní rozhodčí po konzultaci s pomezním sudím branku kvůli ofsajdu neuznal.

Po čtvrt hodině hry dopravil míč do sítě po ose Vermijl-Petrucci italský útočník Federico Macheda, branka však opět nebyla kvůli ofsajdu uznána. Na druhé straně mohl otevřít skóre Maxime Lestinne, ale mířil nad. Obráncům Manchesteru United často dělal problémy bývalý útočník Chelsea Eidur Gudjohsen, kterému se proti Rudým ďáblům v minulosti střelecky dařilo. Na přípravné utkání se hrálo dost tvrdě, o čemž vypovídají i dvě žluté karty po Scotta Woottona a Federica Macheda za ostré skluzy. Dobré utkání odehrál záložník Manchesteru United Davide Petrucci, po jehož přímém kopu byl blízko vstřelení branky jeho krajan Macheda.

Na začátku druhého poločasu se neujala střela Petrucciho, zatímco obránce Wootton musel na poslední chvíli hasit šanci Lestienneho, kterého skvěle uvolnil Gudjohnsen. Belgický tým, který se v minulé sezoně v lize umístil na třetím místě, poté začal stupňovat svůj tlak, ale Lestienne i Timmy Simons přestřelili branku, kterou v utkání hájil Sam Johnstone.

O osudu utkání rozhodl v 79. minutě střídající velšský útočník Tom Lawrence. Toho skvěle uvolnil Davide Petrucci a Lawrence tváří v tvář brankáři Ryanovi nezaváhal – 1:0. V závěru utkání si brankář Ryan připsal dva kvalitní zákroky, když si nejprve v souboji jeden na jednoho poradil se šancí střídajícího Jacka Barmbyho a následně vyrazil na roh nebezpečnou střelu 17letého Andrease Pereiry.

Utkání tak skončilo vítězstvím Manchesteru United nejtěsnějším možným skóre 1:0.