04/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Příprava Manchesteru United U21

Období přípravných zápasů před začátkem nové sezony čeká kromě hlavního týmu Manchesteru United také tým United do 21 let.

 

 

Už zítra, v pondělí 15. července, se mládežnický výběr fotbalistů Manchesteru United představí v Leigh Sports Village proti belgickému týmu Club Bruggy, který se v minulé sezoně umístil v ligové tabulce na třetím místě.

 

O tři dny později, ve čtvrtek 18. července, se mladíci United utkají s irským fotbalovým klubem Waterford United hrajícím druhou nejvyšší irskou fotbalovou soutěž.

 

V sobotu 20. července je na programu přípravné utkání proti skotskému klubu Ross County, který se v minulé sezoně umístil na pátém místě skotské Premier League.

 

Další přípravné střetnutí mladíci Manchesteru United odehrají v úterý 23. července proti klubu z Chorley, který je od Manchesteru vzdálený zhruba 31 km. Místní fotbalový klub hraje až 7. nejvyšší anglickou fotbalovou soutěž (Northern Premier League Premier Division). Za zmínku stojí fakt, že stejnou soutěž hraje i F.C. United of Manchester. „Pro naše fanoušky to bude velmi zajímavé utkání, na které se moc těšíme. Rád bych poděkoval Manchesteru United, že k nám vyšle tým a nastoupí proti nám,“ uvedl manažer Chorley Garry Flitcroft, bývalý záložník Manchesteru City.

 

Tým vedený Warrenem Joycem se následně v pátek 26. července střetne s týmem Stevenage. Tento tým hraje League One, třetí nejvyšší anglickou fotbalovou soutěž, ve které se v minulé sezoně umístil na 18. místě. Pro United to bude první střetnutí s tímto týmem.

 

V pondělí 29. července se výběr Manchesteru United složený z mladíků střetne s Crewe Alexandra. Tento tým rovněž hraje League One a v minulé sezoně se umístil na 13. místě.

 

O den později, v úterý 30. července, bude dalším soupeřem mládežnického výběru United fotbalový klub Skelmersdale United. Tento tým bude od nové sezony hrát 7. nejvyšší anglickou fotbalovou soutěž, stejně jako např. Chorley nebo F.C. United of Manchester.

 

Poslední utkání mládežnický výběr Manchesteru United čeká v úterý 6. srpna proti Manchesteru City v rámci finále Lancashire Senior Cupu. Utkání se odehraje na The County Ground v Lancashiru.

 

Všechna zmíněná přípravná utkání (kromě zápasu s Club Bruggy) odehrají mladíci Manchesteru United na hřištích soupeřů.

 

Do těchto zápasů už nezasáhnou obránci Reece Brown, Michele Fornasier, Luke McCullough, Frédéric Veseli; záložníci Luke Giverin, Luke Hendrie, Gyliano van Velzen a útočník John Cofie, s kterými Manchester United neprodloužil smlouvu. Norský záložník Mats Daehli pak začátkem července přestoupil do FK Molde. K přípravným utkáním nebudou k dispozici ani další mladíci Ben Amos, Michael Keane, Jesse Lingard a Adnan Januzaj, kteří jsou s prvním týmem Manchesteru United na turné po Asii. Šanci tak dostanou především mladíci Manchesteru United a to i z týmu do 18ti let a také hráči, kteří s prvním týmem United z různých důvodů neodcestovali na již zmíněné turné po Asii.

 

Zdroj: ManUtd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!