29/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Zemřel Jack Crompton

Ve věku jednadevadesáti let zemřel bývalý brankář a trenér Manchesteru United Jack Crompton.

Crompton, jež byl narozen v Hulme, odehrál svůj debut za Rudé ďábly 5. ledna 1946. Tento den byl začátkem jeho jedenáctileté kariéry v United, která zahrnovala vítězství jak v FA Cupu (1948), tak v lize (1951/52).

 

V roce 1955 po 212 odehraných utkáních pověsil Crompton kopačky na hřebík, nicméně konec jeho kariéry ve fotbale to neznamenalo. Po mnichovské tragédii v roce 1958 se ujal trenérské role, aby mohl pomoct Siru Mattu Busbymu vybudovat nový tým.

 

Nepočítáme-li sedmidenní angažmá jako manažer v Luton Town (Crompton si uvědomil, že jeho srdce leží v Manchesteru, a tak se okamžitě vrátil zpět), pracoval pod Busbym devět let a byl nedílnou součástí týmu, který zvítězil v PMEZ v roce 1968.

 

V roce 1974 se Crompton vrátil k týmu jako trenér mládeže. V této roli působil sedm let, nicméně osud akademie, rezervy a prvního týmu sledoval až do své smrti. Navštěvoval zápasy všech úrovní a nejšťastnější byl, když si mohl s fanoušky klubu povídat o tématu, které měl rád ze všeho nejvíc – o Manchesteru United.

 

Každé osobě v klubu bude tento bývalý hráč a trenér United chybět a všichni sdílí s nyní už vdovou Sheliou upřímnou soustrast v této pro ni těžké době.

 

Zdroj: ManUtd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!