18/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Daehli přestupuje do Molde

Manchester United se dohodl s norským klubem Molde na přestupu teprve osmnáctiletého fotbalisty Matse Daehliho.

Norský mladíček se vrací do své rodné země, aby v Molde, jenž se v letošní sezoně pohybuje na hranici sestupu, mohl hrát pod svým krajanem a bývalým hráčem United Ole Gunnarem Solskjaerem.

 

Kreativní záložník dokázal skórovat ve svém jediném vystoupení za rezervní tým United a zároveň byl také stálým členem mládežnického výběru Paula McGuinnesse v U18.

 

Manažer Molde Solskjaer řekl: „Je tady, aby rostl. V žádném případě na něj nebudeme vyvíjet tlak a doufat, že spasí tuto nepovedenou sezonu. K němu budeme přistupovat krok po kroku. Dva a půl roku zpět jsem s ním mluvil a přemluvil ho, ať se upíše United. Také jsem mu řekl, že se do Molde může kdykoliv vrátit. V United měl dvě skvělé sezony, ale teprve nyní ho poprvé v kariéře čeká nejvyšší soutěž. Dobře se o něj postaráme. Já se o něj dobře postarám.“

 

Mats Daehli se ke svému přestupu vyjádřil následovně: „Na dva a půl roku jsem se upsal Molde. Jsem šťastný a pyšný na sebe. Cítím se žádaný. Párkrát už jsem přes léto s Molde trénoval. Čeká mě tu hodně práce, ale to je přesně to, v co jsem doufal. Zítra začínám s tréninkem a chci ukázat, že si zasloužím hrát.“

 

Mats se klubu z Norska upsal na dva a půl roku po tom, co vyjádřil svůj stesk po domově. Smlouva mezi oběma kluby obsahuje předkupní právo United na tohoto talentovaného Nora.

 

Zdroj: ManUtd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!