27/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Deset let proti Romanovi

Když Roman Abramovič koupil Chelsea, všichni si byli jisti, že éra Manchesteru United skončila. Po pouhé jedné sezoně se londýnský klub dokázal v tabulce vyšplhat výše než United, načež v té následující dosáhli úplného vrcholu. Pár týdnů před koncem této sezony koupila Manchester United rodina Glazerů, s kterou přišel největší dluh v historii fotbalu a beznaděj.

V průběhu času se však od nás Chelsea nikdy nedokázala nijak výrazně odpoutat, ba co víc, v roce 2007 putoval titul pro vítěze Premier League zpět na Old Trafford! Pravděpodobně největší úspěch Sira Alexe Fergusona, jenž s podceňovaným týmem, z nutnosti doplněným o hostujícího Henrika Larssona, překonal penězi napumpovanou Chelsea. Že se jednalo o opravdu jeden z nejsladších titulů v éře Sira Alexe Fergusona, dokazuje fakt, že londýnský klub před touto sezonou přivedl pravděpodobně nejlepší hráče na svých postech na světě – Ashleyho Colea, Michaela Ballacka a Andreje Shevchenka. Fergie vyhledal pouze náhradu za impulzivního leadera Rudých ďáblů Roye Keana – Michaela Carricka, jež byl pro fanoušky ten poslední, kdo by měl horkokrevného Ira nahradit.

 

Přesto to však byli United, kteří dokázali vyhrát tři tituly v řadě, což se Blues nikdy nepovedlo, stejně jako se ďáblům podařilo porazit Chelsea ve finále Ligy mistrů v roce 2008. V posledních sedmi letech se výběru Sira Alexe povedlo v Premier League dojít úplně nejvýš hned pětkrát, přičemž v roce 2010 je od titulu dělil pouhý bod a v roce 2012 doslova pouhé minuty. Je neuvěřitelné, jak blízko byli United k sedmi titulům v řadě! K sedmi titulům, na jejichž začátku stály na jedné straně peníze a hlad Chelsea svrhnout krále Premier League a na druhé největší dluh v historii fotbalu a nejistota.

 

Přesto je však posledních deset let nejlepším obdobím v historii Chelsea, byť tedy není ani zdaleka tak úspěšné, jak mělo být. Je zřejmé, že klub ze západního Londýna se za posledních deset let pohyboval na úplné špičce anglického fotbalu, stejně tak je ale zřejmé, že United byli výš.

 

Jestliže měl Abramovič během jedné sezony vytvořit prostřednictvím peněz lepší tým než byl ten z Manchesteru, který stejně skončil pouze se čtyřbodovým odstupem za Chelsea, je zřejmé a z hlediska United o to úctyhodnější, že se mu to nepovedlo ani za deset let, během kterých utratil za hráče přes 700 000 000 liber.

 

Včera bylo desáté výročí nástupu Romana Abramoviče do „funkce“ a zároveň první den, kdy se musel Manchester United obejít bez služeb Sira Alexe Fergusona. Doufejme, že i nová dekáda, byť od prvního dne propletená problémy ohledně odchodu některých hráčů, bude minimálně stejně úspěšná, jako ta předchozí.


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!