18/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Ryan Giggs pracuje na získání trenérské licence

Zatímco jeho spoluhráči si užívají dovolené, Ryan Giggs zamířil do Turecka, aby zde učinil důležitý krok k získání nejvyšší trenérské licence.

 

Devětatřicetiletý záložník stále ještě hájící barvy Manchesteru United odcestuje ve čtvrtek do nepokoji zmítaného Istanbulu. V Turecku jej v rámci studia nutného pro získání nejvyšší trenérské licence UEFA Pro čeká osmidenní pozorovatelská mise na mistrovství světa hráčů do 20 let. Už v nadcházející sezóně se Giggs může stát prvním britským fotbalistou, jenž této mety dosáhne ještě během aktivní kariéry.

 

V Turecku nebude Giggs sám, ze stejného důvodu tam mají namířeno například také Gary Neville a Paul Ince, dva bývalí spoluhráči z United. Společně s dalšími adepty na získání UEFA Pro bude mít Giggs základnu v již zmíněném Istanbulu, ale shlédnou i zápasy v Burse. V plánu mají až deset utkání, na základě kterých budou muset vypracovat sérii úkolů a dokončit zvolenou případovou studii.

 

Giggs plnil v rámci získání praxe některé trenérské povinnosti v Manchesteru již v minulé sezóně a pokračovat by v tom měl i pod vedením nového manažera Davida Moyese. Očekává, se že jeho role v Moyesově realizačním týmu bude poměrně významná a již dnes někteří lidé tipují, že by se Giggs v budoucnu mohl stát manažerem United. Dokončit studium potřebné pro UEFA Pro licenci, která je nutná pro vedení týmů v nejvyšších evropských soutěžích, v Lize mistrů a Evropské lize, by měl Giggs nejpozději do příštího léta.

 

Velšský středopolař již vlastní licence UEFA A a B, u studia na UEFA Pro je momentálně za polovinou. Kurz se skládá z téměř dvaceti modulů, které pokrývají problematiku například přístupu k hráčům, tréninkové metody, analýzu rozpisu zápasů, kontrakty a jednání s agenty, média a technologie a obchodního managementu. Pro hráče a trenéry v klubech je kurz upraven tak, aby zapadnul do jejich každodenních povinností.  Kurz trvá rok, ale je možné si jej prodloužit. Povinné je absolvování minimálně 240 hodin studia, z čehož 90 hodin se týká praxe a praktických úkolů.

 

Během studia také Giggs dochází na semináře a plní praktické úkoly na Business School patříci pod Warwick University.  Už teď plánuje, že pokud studium na UEFA Pro završí úspěšně, plynule přejde z hráčské kariéry do trenérské.

 

Pokud se rozhodnu skončit už po příští sezóně, tak si chci připravit pro trénérskou kariéru tu nejlepší vstupní pozici.“

 

Převzato z webu premierleague.cz

Zdroj: The Times


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!