24/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Od fanúšika: Červnové myšlenky

Prinášam Vám úvahu od fanúšika Vojta.. Opět jsem se pokusil dát dohromady některá témata, o kterých jsem poslední dobou přemýšlel a opět připomínám, že zde nevynáším konečné soudy. Také se chci omluvit případné chyby. Tlačí mě pracovní povinnosti, takže jsem to sesmolil na rychlo.

 

Trumf jménem Cleverley

 

Když před dvěma lety Tom skončil své hostování u Latics, fanoušci United očekávali od našeho odchovance doslova zázraky.  Dnes se dá říct, že Cleva z United nikdo nevyhání, ale na druhou stranu jej většina považuje pouze za průměrného hráče.  Já jej pořád vidím jako největší klenot našich záložních řad. Pokud se dnes podívám na složení střední zálohy špičkových klubů, tak vidím klasickou kombinaci běhavého a statického hráče. Například Fletcher/Carrick, Ramirez/Lampard, Silva/Barry, Ozil/Alonso. Když trenér nasadí vedle sebe dva běhavé hráče, výsledkem je většinou přestřelka. Naopak pokud se gaffer rozhodne nasadit dva statické hráče, končí zápasy často bezgólovou remízou. Spolupráce běhavého a statického hráče je logickou volbou. Jiná situace nastane, pokud má gaffer k dispozici specifického záložníka jakým je právě Cleverley.

Největší Tomovou předností je poziční hra a rychlé rozhodování. Tom většinou operuje na malém prostoru, ale zároveň se téměř nikdy nezastaví. Z tohoto stylu čerpají jeho spoluhráči hned ve třech směrech. Zaprvé se vždy nabízí pro přihrávku, zadruhé na sebe stahuje protihráče a vytváří tak prostor a za třetí nedělá zmatek ve vlastních řadách, protože i přes pohyb je vlastně stále na stejném území (přesný opak se mnohdy daří Andymu či Shinjimu). Rychlost, kterou činí rozhodnutí, mnohdy připomíná španělské hráče. První dotyk zpracování, druhý přihrávka. Společně s Kagawou je jediný kdo takhle dokáže v našem týmu zrychlit hru. A právě zrychlení hry je to co stopeři nenávidí ze všeho nejvíce. Jasně Tom má své mouchy, ať už je to zakončení nebo pasy na dlouhou vzdálenost, ale celkově z mého pohledu otevírá trenérovi nové možnosti jak složit střední zálohu. Takové, které trenér soupeře většinou k dispozici nemá. Je jakýsi mezičlánek běhavého a statického hráče. Podobně jako například Wilshere, Modrič nebo Iniesta.

 

Chápu fanoušky Rooneyho

 

Můj dlouhodobý názor na Rooneyho mnoho z Vás zřejmě zná, dávám ho najevo dost často. Nicméně tentokrát se Rooneyho musím částečně zastat. Přijde mi jako blbost poslední řeči o tom jak se Rooney zhoršil. Jasně, ve formě asi není, ale na hráče který není ve formě je 12 gólů a 11 asistencí dost slušná bilance. Jestli se na hřišti snaží nebo ne? To nedokážu posoudit. Nicméně asi každý z nás se nejspíš v práci nebo v životě dostal do situace, kdy měl chuť se na všechno vykašlat a celkově nebyl psychicky v pohodě. V takových chvílích je potřeba, aby nás blízcí, zaměstnavatel či v Rooneyho případě fanoušci naopak podrželi.

Co mě osobně na Rooneym vadí je jeho charakter. Zachoval se hnusně k Evertonu a Moyesovi, přestoupil k United, kde prohlašoval, jak chce skončit kariéru zde a překonat Sira Charltona. Pak když se klubu nedaří, jako první zdrhá. Za úplatek si to rozmyslí a označí to jako největší chybu svého života. Pak prásk a i přes podporu všech zase požádá o přestup. Sorry, ale takového člověka uznávat nemůžu. Hráč je to skvělý, ale pokud chce odejít tak prosím. Nadruhou stranu chápu jeho skalní fanoušky, že jej stále brání a přejí si, aby zůstal. Já si stejně tak přál, abychom nepouštěli Ronalda, Smudgeho nebo Wese.

 

Fellaini? Fletcher je lepší

 

Vzhledem k příchodu nového trenéra, se zdá i příchod největší hvězdy Evertonu jako reálný. Nicméně já ve Fellainim nevidím přínos. Gaffer se poslední roky snažil kádr United postavit především na hbitých hráčích, což je zřejmě reakce na zápasy s Barcelonou ve kterých jsme jednoduše propadli. Stačí se podívat na poslední posily našeho kádru Chicharito, Welbeck, Persie, Young, Kagawa, Cleverley nebo Buttner. A zároveň odchody Brown, O’Shea nebo Berbatov. Samozřejmě Moyes bude mít svojí vizi a svůj styl, ale Fellaini je prostě velký zásah do celkové koncepce týmu který šlape. Navíc od začátku pořád věřím v návrat Fletche a ten se spolu s Evansem a Vidou dostatečně postará, aby soupeře zápasy boleli, bude-li třeba.

 

autor článku: Vojta Nepraš

 

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!