18/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

5x David Beckham

V roce 1992 se k prvnímu týmu Manchesteru United připojil David Beckham, aby mohl během dalších jednadvaceti let ovlivňovat životy zástupu lidí. Řada diváků fotbalu se díky legendární sedmičce stala věrnými fanoušky Manchesteru United, stejně jako jeho nedávný odchod do fotbalového důchodu zaregistrovali i lidé, pro které je pojem ofsajd španělská vesnice. David Beckham byl, je a bude fenoménem. Pojďme si připomenout pět nejdiskutovanějších a nejemotivnějších momentů jeho kariéry.

 

 

  1. Gól proti Wimbledonu

 

Oh, that is absolutely fenomenal,“ rozplýval se nad gólem z ještě vlastní poloviny anglický komentátor. Nad gólem, který společně se vztahem s Posh Spice obrátil život mladého Angličana naruby. Tato střela byla drzá, odvážná a velkolepá dohromady. Bylo všeobecně známo, že je David na trénincích často zkoušel, přesto mu však Fergie zakazoval s něčím podobným přijít v soutěžním zápase. Davidovo obrovské sebevědomí bylo očividně proti.

 

 

  1. Červená karta na Mistrovství světa

 

Na osmifinále Mistrovství světa v roce 1998 mezi Argentinou a Anglií David Beckham, stejně jako většina obyvatel Anglie, jen tak nezapomenou. Předzvěstí divokého zápasu měly být góly Gabriely Batistuty, Alana Shearera a Micheala Owena, jež padly v první čtvrthodině zápasu. Do přestávky pak stihl vyrovnat Javier Zanetti. Další gól už nepadl, a jelikož došlo na penalty, stala se postupujícím Argentina. Vše ale mohlo být jinak, nebýt Davidovy nerozvážnosti, která dopustila, byť nikoliv nijak drastické, ale přesto dalo by se říct až stupidní, oplacení zákroku Diega Simeoneho. V sedmačtyřicáté minutě zápasu si měl David daný čin pořádně rozmyslet. V podstatě sedmdesát minut hráli fotbalisté Albionu v oslabení, čímž se jim situace značně zkomplikovala. O viníkovi měla anglická veřejnost více než jasno. Oběšené voodoo panenky s jeho jménem na zádech mluvily za všechno.

 

 

  1. Roztržené obočí

 

Vztah mezi Davidem a Fergiem nebyl nikdy, bůh ví jak pevný. Z velké části za to mohla Beckhamova drahá polovička Victoria, které nemohl Skot v čele United přijít na jméno. Pořádným hřebíkem do rakve, ve které už nějakou dobu ležel vztah mezi dvěma legendami Rudých ďáblů, byl incident po prohraném pohárovém zápase s Arsenalem. Sir Alex během svého klasického „fénování“ nakopl kopačku ležící na zemi a trefil ji přímo do obličeje tehdy už nejpopulárnějšího fotbalisty na světě. „Chtěl jsem se na toho starého pána vrhnout. Nevím, jestli jsem nad sebou někdy předtím takhle ztratil kontrolu. Pár kluků mě muselo držet, vypadalo to jako scéna z nějaké gangsterky,“ popisuje Beckham událost ve své knize. Nedlouho nato seděla opora týmu United v odvetném zápase Ligy mistrů proti Realu Madrid pouze na lavičce. Celá situace se až nápadně podobá té letošní, ve které hraje hlavní roli Wayne Rooney.

 

 

 

  1. Gól proti Řecku

 

Gól, kterým Beckham zajistil Anglii Mistrovství světa a gól, kterým navždy zahnal noční můry, ve kterých byli hlavními postavami rozhodčí Kim Milton Nielsen, Diego Simeone a obešené voodoo panenky s jeho jménem. Nemohl padnout jinak než z přímého kopu zahrávaného v nastaveném čase. „Byl to nejhezčí pocit, jaký jsem kdy před tolika lidmi zažil,“ svěřoval se David po zápase.

 

 

  1. Finále Ligy mistrů

 

Čas – jednadevadesátá minuta. Místo – rohový praporek. „Can Manchester United score? They always score…,“ měl anglický komentátor jasno, když viděl Davida u rohového praporku stavět si míč. Pár vteřin nato Sheringham ušmudlanou tečí stejně nepovedené střely Ryana Giggse zajistil vyrovnání.

 

Čas – třiadevadesátá minuta. Místo – rohový praporek. „Is this their moment? Beckham, into Sheringham…“, zbytek už všichni známe. Po ose Beckham – Sheringham – Solskjaer putoval míč za záda Olivera Kahna a hráči Manchesteru United si došli pro bájný trebl.

 

 

 

Na který okamžik si vy vzpomenete, když se vysloví jméno jednoho z nejznámějších fotbalistů historie?

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!