13/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Van der Gouw podporuje De Geu

Bývalý brankář Manchesteru United Raimond van der Gouw podpořil současnou jedničku Rudých ďáblů Davida De Geu v progresu, jenž v poslední úspěšné sezoně mladý Španěl učinil.

Nizozemec, jenž kryl po celé tři roky záda legendárnímu Peteru Schmeichelovi, věří, že De Gea je už nyní na stejné kvalitativní úrovni jako býval urostlý Dán.

 

Po tom, co byl mladý Španěl jmenován do PFA týmu uplynulé sezony, van der Gouw cítí, že de Gea může na úctyhodných výkonech, kterými se v poslední sezoně prezentoval, stavět. Po nejistém vstupu do anglického fotbalu se stal Španěl klíčem k získání posledního titulu, když dokázal vychytat jedenáct čistých kont.

 

Byla to jeho druhá sezona a odvedl v ní fantastickou práci. Chcete-li se stát mistrem, potřebujete kvalitního gólmana,“ řekl van der Gouw pro Manchester Evening News. „Potřebujete brankáře, který je ve formě a v té David jednoduše byl. Také mám pocit, že nám ještě neukázal vše, a že se bude nadále zlepšovat. Pokud se na situaci kolem něj podíváte z dlouhodobého hlediska, zjistíte, že se může stát naprosto fenomenálním brankářem.“

 

Když se k United připojil, měl pouhých dvacet let. Navíc přišel ze Španělska a musel se naučit jazyk. Pro Davida to byla velká změna, ale on jen potřeboval čas, aby se usadil. Na první pohled lze poznat, že je to silná osobnost. Psychicky je velmi silný. Pokud by nebyl, neměl by tu co dělat.“

 

Zdroj: int.soccerway.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!