04/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Van Persieho léto nejistoty

I přes očekávání nové sezony pod novým manažerem lze tvrdit, že následující týdny budou pro holandského útočníka omnoho klidnější než ty, které zažil minulé léto.

 

Před jedenácti měsíci totiž reprezentant Nizozemska oznámil svůj záměr opustit Arsenal, čímž se dostal do stádia velké nejistoty. Na tuto situaci ale klub z Old Trafford dokázal zareagovat a zpečetit tak největší přestup léta. Po necelém roce lze konstatovat, že toto rozhodnutí bylo více než správné. Van Persie konečně pozvedl nad hlavu pohár pro vítěze Premier League, přičemž s titulem pro nejlepšího střelce sezony se o to zasloužil více než kdokoliv jiný. Při pohledu zpět připouští, že minulé léto bylo velmi hektické.

Bylo to hektické, jelikož jsem to nebyl jen já, kdo rozhodne o tom, kde budu hrát,“ řekl Robin pro MUTV. „V tu chvíli jsem byl závislý na rozhodnutí mého bývalého klubu, na jejich postoji k celé situaci. Po celou dobu se odehrávaly zákulisní hry mezi řediteli a agenty. Bylo to jako na houpačce. Jeden den byl dobrý, další špatný. Vůbec jsem nevěděl, co očekávat, jelikož se vše odehrávalo strašně rychle. Normálně se o přestup starají pouze dva kluby a jeden hráč, ale v mém případě tu další dva kluby nadbývaly.“

 

Jedním byl Manchester City a tím druhým byl Juventus. Bylo to hektické, ale musel jsem ten přestup zkrátka udělat. Já i Sir Alex jsme věděli, že to nebude jednoduché, ale pokud něco opravdu chcete, nic není nemožné. Jsem rád, že jsem to udělal.“

 

Transfer Holanďana zdržovalo především dlouhé vyjednávání mezi jeho bývalými manažery – Arsenem Wengerem a Sirem Alexem Fergusonem, a proto má stále v čerstvé paměti moment, kdy se dozvěděl o zpečetění celého transferu.

 

Seděl jsem v autobusu a myslel jen na zápas za Holandsko,“ sdělil Robin. „Mobilní telefony jsme neměli povolené, ale já si stejně pro jistotu ten svůj vzal. Když jsem uslyšel, že mi přišla zpráva, hned jsem se na ni podíval. Zjistil jsem, že je od mého agenta. Bylo tam napsáno: „Je to dohodnuto, užij si zápas“.

Byla to velká úleva. A dokonce jsem nedostal ani pokutu za užívání telefonu. Navíc bylo zvláštní, že zatímco já hrál zápas, tak v televizi oznámili můj přestup, o čemž jsem neměl ani nejmenší tušení – myslel jsem, že to vím jen já. Od tohoto momentu nabralo všechno na obrátkách. Další den jsem jel do Manchesteru na zdravotní prohlídku, den a půl nato absolvoval svůj první trénink a za další dva dny hrál zápas proti Evertonu.“

 

Když jdete poprvé do školy, vstanete brzy a ve třídě se poté nervózně poohlížíte po svých spolužácích. Tohle bylo hodně podobné až na to, že dost svých nových spoluhráčů jsem už znal. Jakmile jsem poprvé vešel mezi ně, všem jsem podal ruku, řekli si pár vtípků a hodili na sebe pár úsměvů. Na první den to nebylo vůbec špatné,“ vyjádřil se Robin van Persie pro MUTV.

 

Zdroj: ManUtd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!