14/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Co bude dál s Nickem Powellem?

Nick Powell přišel do Manchesteru United loni poté, co sehrál velkou roli v postupu Crewe  Alexandra do League One. Svou štaci v League Two zakončil krásným gólem v play-off ve Wembley.

Od té doby, co se tento 19letý mladíček přestěhoval na Old Trafford, ho fanoušci málokdy mohli vidět v akci. Odehrál pouhých 6 soutěžních zápasů za A-tým. Vstřelil jeden gól, když při svém debutu proti Wiganu vystřídal Paula Scholese a pěknou střelou zvýšil na konečných 4:0.

 

Nestává se často, aby Ferguson porovnával některé hráče s Paulem Scholesem, ale s Nickem Powellem nedlouho potom, co přestoupil, to udělal. Tohle by byla obrovská zkouška pro každého hráče, především pro tak mladého, jakým Nick je.

 

Powell si odbyl také svůj debut v Lize Mistrů, a to snad v tom nejtěžším zápase ve skupině na půdě tureckého Galatasaraye. Nebyla na něm znát nějaká nervozita, naopak patřil k těm lepším hráčům na hřišti a měl smůlu, když jeho hlavička pouze orazítkovala břevno.

 

A ačkoliv v tom omezeném počtu startů vůbec nezklamal, strávil většinu sezóny v týmu U21, kde vstřelil 5 gólů v 11 zápasech a poté ho ze hry vyřadilo zranění.

 

Spousta lidí může namítat, že tato sezóna byla pro Powella ztráta času a že mohl dostat příležitost hostovat v některé z nižších soutěží. Ale na co se zabývat teď už minulostí. Pozornost by se měla ubírat na příští sezónu jak ve spojitosti s Powellem, tak s celým klubem. Co čeká Nicka Powella?

 

Je několik možností jak se pro něj může příští sezóna odehrávat. Jedna z nich je jasná. Konečně by mohl jít někam hostovat a pořádně se rozehrát. Jenže to hodně závisí na tom, jak moc bude klub aktivní na přestupovém trhu. Spousta talentovaných středních záložníků je spojována s možným příchodem na Old Trafford.

 

Na druhou stranu všichni víme, jak moc Moyes věří mladým hráčům a kolik prostoru jim rád dává. To velmi nahrává možnosti, že by mohl Nick Powell od příští sezóny dostat více důvěry a objevovat se v sestavě prvního týmu častěji. Není důvod nevěřit, že by na to neměl.

 

Další možností je samozřejmě setrvání v týmu U21. Ale každý, kdo někdy viděl zápas této kategorie, musí uznat, že Nick tam nepatří a že svými schopnostmi daleko překonává tuto soutěž.

 

Jaký rok čeká Nicka Powella, to se uvidí. Jisté je, že už jednu celou sezónu strávil na Old Trafford, měl možnost se usadit a je připraven na změnu. Jestli to bude pod Moyesem nebo někde na hostování, není zatím jisté, ale přecejenom má stále pouze 19 let a spoustu času, bez ohledu na to, jaké rozhodnutí přijde.

 

Zdroj: http://thepeoplesperson.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!