Van Persie vyhrál Zlatou kopačku

29

Robin van Persie vyhrál podruhé v řadě Zlatou kopačku pro nejlepšího střelce Premier League. Letos mu k tomuto počinu stačilo šestadvacet gólů.

Nizozemský útočník se dostal před liverpoolského Luise Suareze (23 gólů) a Garetha Balea z Tottenhamu (21 gólů) a výrazně tak ve své premiérové sezoně pomohl Rudým ďáblům k zisku dvacátého titulu.

 

Svůj první gól van Persie vstřelil v srpnovém zápase do sítě Fulhamu, jenž skončil výhrou ďáblů v poměru 3:2. Během sezony zaznamenal také několik památných gólů, včetně toho proti Aston Ville, když dokázal třicetimetrový pas Wayna Rooneyho přetavit jedním dotekem v parádní branku. Tento gól byl také oceněn jako nejhezčí gól sezony v rámci hráčů Manchesteru United.

 

Van Persie přebral Zlatou kopačku po šíleném zápase s WBA, jenž skončil remízou v poměru 5:5. Finanční odměnu v hodnotě 30 000 liber, kterou obdržel za vítězství v této soutěži, daroval na charitativní účely.

 

Holandský útočník vyhrál tuto cenu také v loni, když vstřelil dohromady 30 branek – o 3 více než kolik nasbíral Wayne Rooney.

 

 

Statistiky:

 

Zápasy: 38

Minuty: 3330

Góly: 26

Hattrick/y: dva (Southampton a Aston Villa)

Místo skórování (doma/venku): 12 doma, 14 venku

Způsob: 1 hlavičkou, 8 pravou nohou, 17 levou nohou

Odkud: 3 mimo pokutové území, 15 uvnitř pokutového území, 8 v malém vápně

Střely na bránu: 78

Střely mimo bránu: 54

Úspěšné přihrávky: 767

Úspěšnost přihrávek: 74%

Asistence: 15

Zdroj: ManUtd.comZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokVideo: Joyce chváli šampiónov z U21
Ďalší článokLuke Shaw do United?
United fandím od finále z roku 1999, kdy jsem ale ještě neměl moc ponětí o Manchesteru, nicméně se to od této chvíle i s přispěním PC hry Premier Manager 99 začalo měnit. Podstatným důvodem pak byla také přítomnost Davida Beckhama v týmu, kterého jsem začal sledovat v době, kdy si sáhl na samotné dno – tedy vyloučení na MS v roce 1998 – po kterém jej lynčovala celá Anglie. Po jeho odchodu jsem si však našel svého nového favorita, a to Oleho Gunnara Solskjaera (odtud nick).


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!