05/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Carrick o Scholesovi a Moyesovi

Michael Carrick vyzdvihl schopnosti a umění Paula Scholese a prohlásil jej za jednoho z nejlepších fotbalistů všech dob. Zároveň řekl, že se těší na spolupráci s Davidem Moyesem, ačkoliv vlastně pořádně neví, co od něho může očekávat.

 

Carrick završuje svou sedmou sezónu v dresu United a stejně tak dlouhou dobu sekundoval Paulu Scholesovi ve středu záložní řady. Mohl se tak učit po boku tohoto ryšavého génia a i díky němu zdokonalovat své dovednosti. Nyní však nastává moment, kdy Scholes ukončuje svou aktivní kariéru a po utkání s West Bromwichem na Hawthorns definitivně pověsí kopačky na hřebík.

 

Scholesy během své kariéry vyhrál s Manchesterem United 25 trofejí a vysloužil si status legendy. Se 716 starty v červeném dresu mu v klubových statistikách patří 3. pozice. Především pak v posledních letech, kdy hrával ve středu pole, pak ukazoval celému světu nevídané kousky a dirigentské schopnosti v plné kráse.

 

Zdá se, že to bude právě Carrick, kdo po něm podobné úlohy nyní převezme, ačkoliv jeho kvality bude prakticky nemožné nahradit. 31letý Carrick je však přesvědčen o tom, že Scholes je všeobecně stále trestuhodně nedoceňovaným fotbalistou.

 

„V první řadě bych chtěl říct, že Scholesymu se stále nedostalo takového uznání, jakého by podle mě mělo. On není v očích mnoha lidí považován za vysoce ceněného hráče tak, jak by tomu mělo být. Pokud byste se ale zeptali někoho, kdo hrál proti němu nebo s ním, pak bude přímo na vrcholu jejich žebříčku hráčů,“ začal středopolař s číslem 16 na zádech pro MUTV.

 

„Pro mě bylo privilegiem hrát s ním v jednom mužstvu. Minulou neděli (proti Swansea) každý věděl, že je to jeho poslední zápas na Old Trafford. Pro mě osobně to znamenalo strašně moc a já jsem si to opravdu užil. Udělal jsem všechno pro to, aby tomu tak bylo. Bylo to smutné dívat se na něj, jak odchází, ale on si ten odchod zasloužil. Ve fotbale toho udělal a dokázal více než dost a každý se od něho mohl velkou spoustu věcí naučit. Jsem si jistý, že on sám si to teď bude užívat.“

 

Pochopitelně Scholes není jediným, kdo se po této sezóně rozloučí a odjede do důchodu. Svou dlouhodobou kariéru manažera ukončí také Sir Alex Ferguson, který odchází na vrcholu a jeho posledním zápasem na lavičce bude utkání s West Bromwichem.

 

Jeho následníkem bude David Moyes, který se novým manažerem United oficiálně stane 1. června. A ačkoliv Carrick přiznává, že bude zvláštní hrát pod svým manažerem, který si s sebou nepochybně přinese své vlastní metody a praktiky, je nadšený, že se své práce  po letní přestávce ujme.

 

„Já si myslím, že musíte být nadšeni. My musíme přijmout každou výzvu a tohle je samozřejmě nová výzva. Bude to trochu rozdílný pocit vrátit se zpět na předsezónní přípravu a v podstatě nevědět, co se vlastně bude dál dít.“

 

„Víme, že máme před sebou turné a víme také, kam budeme cestovat, ale co se týče naší každodenní činnosti, tak tam přijdou změny. Jak velké změny to budou, na to si budeme muset počkat a uvidí se, protože tady toho není moc co napravovat, ale my máme nového manažera s novými názory. David Moyes je svým vlastním pánem a já se opravdu velice těším na to, až s ním budu pracovat a jak se jak tým, tak jednotlivci, pod jeho vedením budou posouvat vpřed,“ zakončil Michael Carrick.

 

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!