31/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Moyes dá mladíkům příležitost

David Moyes slíbil, že bude dodržovat tradice Manchesteru United a do týmu se bude snažit zapracovat co nejvíce mladých hráčů.

Manažer Evertonu, jenž od 1. června nahradí Sira Alexe Fergusona, bude věnovat akademii United zvláštní pozornost. Je všeobecně známo, že i nově příchozí Skot si je vědom nutnosti rozvíjet anglické talenty, jimiž Rudí ďáblové disponují. Hráči jako Phil Jones, Tom Cleverley, Danny Welbeck nebo Chris Smalling už posbírali mezinárodní zkušenosti, ale na svou šanci čeká mnoho dalších hráčů.

 

Jedná se například o Wilfrieda Zahu, který se k týmu připojí v létě, nebo o Nicka Powella, jehož ještě během působení v Crewe Alexandra sám Moyes sledoval. Mnoha talenty disponuje také výběr Warrena Joyce do jednadvaceti let. Oporami tohoto týmu jsou Tom Thorpe, Ryan Tunnicliffe, Larnell Cole nebo Jesse Lingard.

 

Manchester United se vždy spoléhal na mladé hráče a stejně tak je i mou prioritou mladé talentované hráče rozvíjet,“ řekl Moyes pro Daily Mail. „Tohle je správný způsob, kterým by se měl každý klub vydat. Je naší povinností produkovat pro Anglii lepší hráče a přesně o to se také snažíme. Mým cílem je rozvíjet tyto mladé anglické hráče a umožnit jim ve světě profesionálů prorazit.“

 

Nicméně s touto vizí přichází určité problémy. Jak můžeme hráčům poskytnout dostatek příležitostí na dané úrovni? Z tohoto hlediska se mi velmi zamlouvá španělský model, ve kterém B týmy hrají nižší divize. Pokud by se něco podobného zavedlo také tady, byl by to první krok správným směrem. Před třemi lety jsem chtěl dostat juniorku Evertonu do konference, kde by mohli získat zkušenosti. Od FA se mi ale dostalo odpovědi, že budeme muset začít od úplně nejnižší ligy – od divize 27 nebo něčeho podobného.“

 

Zdroj: ManUtd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!