13/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Blog: Květnové myšlenky od Vojtysa

V rámci tohto fanúšikovského blogu som dal možnosť prejaviť svoje názory a myšlienky vernému návštevníkovi Devilpage a fanúšikovi Manchsteru United – Vojtovi Neprašovi s nickom Vojtys.

 

Tak jsem se k tomu rozhoupal. Chvíli si již pohrávám s myšlenkou sepsat všechno co se mi honí hlavou ohledně mého milovaného klubu na papír a pokusit se o nějaký blog. Nechci vynášet konečné soudy ani psát perfektní analýzy. Cílem je nadhodit k diskuzi pár témat které mi nedají spát a třeba vyprovokovat další uživatele k sepsání vlastního blogu. Tady to je.

 

Univerzál Jones

 

P. Jones přišel do United s nálepkou talentovaného stopera. S odstupem času jej však na této pozici vidím stále méně. Důvodem je určitě velká konkurence v podobě čistokrevných stoperů Smallinga, Evanse, Ferdinanda a Vidiče, kterým navíc nechybí forma. Nicméně také se ukázalo, že Jonese je na stopera škoda. Nevyužije zde naplno svůj „Fletcherovský“ a energický přístup.

 

To se zdálo vyřešeno po zápase s Madridem, kdy Phil dokázal osobní obranou dokonale znechutit zápas X. Alonsovi. Phil však trpí zásadním nedostatkem, aby mohl na tomto postu pravidelně hrát, nemá totiž přehled. Při přebírání míče od stoperů často netuší o presujících protihráčích a vznikají smrtící kontry. Velkým problémem je, že tato vlastnost se nedá jednoduše naučit a získává se spíše s roky zkušeností.

 

Z mého pohledu nejlepší pozice pro Jonese je pravý bek. Když vidím Phila jak se po hlavě vrhá do soubojů, tak v něm vidím G. Nevilla. Nicméně svého Garyho jsem si našli již v Rafaelovi.

 

Jak vidíte Philovu budoucnost Vy? Zůstane navždy rotujícím hráčem nebo získá jistotu svého postu?

 

Hon na Valenciu

 

Je mi jasné, že tímto tématem píchnu do vosího hnízda. Nicméně vůbec bych nechtěl řešit jestli na to Valencia má či nikoliv. Že je v psychické nepohodě a bez formy vidíme všichni. Že nastupuje pořád také. Nesouhlasím s tím, ale nebudu tady kvůli tomu psát, že je gaffer nekompetentní.

 

Spíše jsem se chtěl podívat do krátké minulosti na naše současně nejstabilnější hráče kádru. Michaela Carricka a Jonathana Evanse.

 

Psal se datum 30. 11. 2010 kdy se utkal Manchester United s West Hamem v rámci Carling Cupu. V Anglii hustě sněžilo, podmínky pro fotbal téměř nehratelné. Tehdy ve stoperské dvojici nastoupil po nevýrazných výkonech Jonny Evans, kterého doplnil Smalling. Ještě na stránkách Manutd.cz jsem psal, že Jonny v tomto zápase zazáří. Nezazářil, prohráli jsme 4-0 a z poháru jsme byli vyřazeni. I přes špatný výkon celého mužstva největší podíl měl na gólech právě Jonny. Jeho osud byl zpečetěn a on byl fanoušky na manutd.cz odsouzen k odchodu z Old Trafford s tím, že Smalling nám stačí a brzy z něj bude hvězda. Dnes již víme, že Jonny neodešel a naopak se stal jedním z nejlepších stoperů na ostrovech.

 

Finále Champions League v Římě asi nemusím ani připomínat. Nicméně od toho zápasu byl minimálně rok a půl Michael Carrick vyháněn fanoušky z Old Trafford, jelikož „je nedůrazný a umí přihrát pouze stoperům“. Fletcher nám prý bude bohatě stačit. No jak to dopadlo dnes víme.

 

Ano kecejte Fergiemu do sestavy, ale nevynášejte rozsudky o tom kdo musí odejít. Nadruhou stranu jsem si přál např. odchod Berbatova, takže v těch honech na hráče také nejsem vůbec nevinně.

 

Jak Vy vidíte podobné hony na hráče?

 

Možná nadešel čas na velký přestup

 

Stejně jako každý fanoušek mám své tajné přestupové naděje, ale nyní se chci podívat na šířku našeho kádru a porovnat ji s konkurencí. Samotného mě totiž zajímá jak dopadneme.

 

(Některá čísla nemusí být zcela přesná, ale snažil jsem se použít aktuální soupisky)

 

Tak teď už je jasné, že kádr máme zcela nejširší ze všech top mužstev v Evropě (na zkoumání Itálie jsem byl líný :-p ). Vyrovná se nám jedině Tottenham díky slušné zásobě golmanů. Nicméně souhlasím s gafferem, že možná nadešel čas na velký přestup.

 

Giggs na stará kolena naprosto rozdílovým hráčem.

 

S příbývajícím roky se z famózního R. Giggse stává stále více pozoruhodný hráč. Proti Realu Madrid nastoupil a F. Coentrao nestačil valit oči, jak si to kolem něj děda Giggs dává. V posledním zápase proti Chelsea nastoupil opět a zapříčinil několik kontrů soupeře nezodpovědnými ztrátami míče. Nedovolím si říci křivého slova na adresu našeho hrdiny, ale jak Vy vidíte v současnosti Giggsův přínos na hřišti?

 

 

autor článku: Vojtys


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!