25/02/2021

Boss po zápase s Arsenalom

Pre tím Sira Alexa je prirodzené, že chce vyhrávať, aj keď už má titul vo vrecku. Po nedeľnom zápase proti Arsenalu bol frustrovaný, pretože podľa jeho slov sme mali tento zápas vyhrať. Napriek množstvu šancí sa nám nepodarilo viac ako jedenkrát prekonať brankára Gunners, a tak sme si z Emirates Stadium odviezli bod za remízu 1:1.

Manchester United nastúpil proti Arsenalu na prvý zápas po výhre majstrovského titulu a Boss k tomu povedal pár slov na tlačovej konferencii po zápase. „Očakávali sme ťažký zápas a naše predpoklady sa naplnili. Nebol to jednostranný duel, čo bolo pre nezaujatého diváka dobré. Prvých 20 minút sme boli zaskočení vysokým napádaním zo strany Londýnskeho celku a tiež niekoľkými nešetrnými zákrokmi. To nás dosť zarazilo. Ale nakoniec sme to mohli byť práve my, kto by sa tešil z víťazstva, keby sa nám podarilo premeniť aspoň jednu z troch či štyroch skvelých šancí, ktoré sme mali.“

„Ak by sme využili jednu alebo dve z našich šancí, mohli sme pohodlne vyhrať. Na Arsenale sa nehrá ľahko a to sa aj potvrdilo. Musím ich pochváliť, celý zápas oddreli a podali dobrý výkon. Boli rýchli, agresívny a vôbec nás nešetrili. Myslím, že rozhodca to celkom nezvládal. A potom, keď sme náhodou faulovali my, hneď vytiahol žltú kartu. Až päť hráčov dostalo žltú kartu, čo je pre nás dosť netypické, pretože máme jednu z  najdisciplinovanejších tímov v Anglicku, preto si myslím, že to nie je správne. Posledných 20 minút bolo z našej strany asi najlepších. Práve vtedy sme mali aj spomínané šance a mali sme s nimi lepšie naložiť. Arsenal bojuje o miesto v Champions League, a preto sme očakávali dobrý duel.“