26/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Giggs vysekl poklonu úžasnému van Persiemu

Ryan Giggs si byl dobře vědom talentu, kterým překypuje Robin van Persie, ale i přes to přiznává, že jej holandský útočník překvapil.

Aktuálně nejlepší ligový střelec hattrickem proti Aston Ville našel svou ztracenou formu a svým výkonem zařídil Manchesteru United oficiálně 20. titul. Ačkoliv velezkušený Giggs už před příchodem van Persieho velmi dobře věděl, jaké nebezpečí představuje, což dokazoval celých 8 let v Arsenalu, ocenil jeho vyzrálost a prvotřídní fotbalové schopnosti, kterými tento striker v této sezóně výrazně přispěl k ligovému prvenství.

 

„Nevím, jestli předčil očekávání, protože jsme všichni dobře věděli, čeho je schopen. Ale jak dobrý ve skutečnosti je, poznáte až tehdy, když hraje proti vám. Mezi tím, když s ním trénujete každý den a hrajete každý týden, je rozdíl. To je přesně Robinův případ. My jsme věděli o jeho střeleckých schopnostech, ale to je o něm ostatně všeobecně známo. Je to úžasný hráč a ještě dlouhou dobu tomu tak může být,“ začal legendární Giggsy pro PA Sport.

 

Sir Alex Ferguson uvedl, že se nebojí o to, že by van Persieho měla nějak ovlivnit případná nepřátelská atmosféra, která zřejmě přijde ze strany fanoušků Arsenalu, za který nastřílel v osmi sezónách celkem 132 gólů.

 

I Giggs věří, že s tím nebude mít Robin na hřišti žádný problém a doufá, že zkušený útočník dokáže dát fanouškům na Emirates Stadium na negativní reakce pádnou odpověď.

 

„Myslím si, že samotní hráči projeví vůči Robinovi respekt a úctu, které si zaslouží. Mohou se objevit i někteří fanoušci, kteří nejsou z jeho odchodu nadšeni, protože to byl jejich nejlepší hráč a vstřelil za ně spousty gólů. Je zcela pochopitelné, že je fanoušek zklamán, když někdo jako van Persie opustí jeho milovaný klub.“

 

„Jsme šťastní, že k nám přišel a má takhle parádní sezónu. Doufejme, že mu také fanoušci Arsenalu vzdají respekt, protože si jej zaslouží, ale nemůžete vždy zaručit, že se tak zachovají všichni fanoušci, protože on byl tak dobrým hráčem,“ zakončil velšský čaroděj.

 

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!