18/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Sir Alex: „Loňská prohra nás motivovala“

Manažer Manchesteru United Sir Alex Ferguson přiznal, že ztráta titulu v minulé sezoně Premier League byla hnací silou v té letošní.

Pokud se hráčům United podaří porazit Aston Villu pohybující se těsně nad hranící sestupu, získají svůj dvacátý titul. Této skutečnosti dopomohla také nedělní prohra Manchesteru City na půdě Tottenhamu.

 

Je před námi těžký úkol,“ řekl Ferguson. „Způsob, jakým jsme loni titul ztratili a skutečnost, že jsme jej ztratili na úkor City, bylo pro nás celou sezonu výzvou. Musíte ocenit naši soustředěnost, kterou jsme vykazovali po celou sezonu. Naše výkony byly konzistentní.“

 

Nevzdali jsme se, stejně jako se nevzdaly naše předchozí týmy. Tento fakt je zapsán v historii klubu více než cokoliv jiného. Hráči, kteří tu byli dva tři roky, se do toho konečně dostali. A to jsou přesně ty vlastnosti, které nám pomohly dostat se tam, kde jsme nyní.“

 

Ferguson má se svým týmem stále možnost překonat rekord Chelsea z roku 2005, kdy svěřenci Joseho Mourinha dokázali nastřádat 95 bodů.

 

Rozhodně se nebudeme flákat,“ vyjádřil se Skot v souvislosti s následujícími pěti zápasy. „Možnost vytvořit rekord jsme ještě neztratili, ale dokáže Manchester United vyhrát pět utkání za sebou? Kolikrát se nám to vůbec povedlo?

 

Zdroj: skysports.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!