28/02/2021

Manchester United môže nasledujúci zápas potvrdiť zisk titulu

Zverenci Sira Alexa by mohli oslavovať zisk 20. titulu už v prípadnom víťaznom zápase proti Aston Ville po tom, čo Manchester City dnes popoludní nezvládol zápas proti Spurs a prehral 3:1.

Manciniho mančaft sa síce ujal vedenia už v piatej minúte po kombinácii Teveza s Milnerom, ktorý našiel presnou prihrávkou Nasriho, ale na White Hart Lane sa v 79. minúte presadil Clint Dempsey, ktorý dal tímu nový náboj a úplne zmenil vývoj zápasu, pretože o pár minút neskôr sa presadil Defoe a Spurs vyhrávali 2:1. V 82. minúte upravil skóre zápasu na 3:1 Bale, ktorý zúžitkoval skvelú kolmú prihrávku Toma Huddlestona. Tottenham sa tak o miestenku do Ligy majstrov nevzdáva.

Manchester United momentálne kraľuje na čele Premier League s 13-bodovým náskokom pred City a pri prípadnej výhre nad Aston Viilou by si tak mohol zabezpečiť zisk titulu štyri kolá pred koncom. United by tak mali na konte 16-bodový náskok a do konca sezóny by zostávalo [štyri] päť zápasov.

Zápas proti Aston Ville, samozrejme, nebude ľahký, pretože mužstvo Paula Lamberta bojuje o zotrvanie v najvyššej anglickej súťaži. Villans z posledných piatych zápasov získali 10 bodov za tri víťazstvá a jednu remízu, takže možno povedať, že sú vo forme a tri body tak ľahko neodovzdajú. Čo však môže byť lepšie ako zisk 20. titulu na domácom štadióne pred 75 000 divákmi? Mohol by to byť vskutku mimoriadny večer…

Zdroj: ManUtd.com