SAF: „Hrali sme ako majstri“

Sir Alex Ferguson bol spokojný s výkonom svojich hráčov, ktorí museli dvakrát znižovať náskok súpera, aby si zabezpečili remízu 2-2 a o ďalší bod sa tak priblížili k majstrovskému titulu.

V 77. minúte divokého stretnutia proti West Hamu vyrovnal skóre zblízka Robin van Persie, čím opäť o kúsok priblížil Červených diablov k titulu, na ktorého istý zisk teraz potrebujú šesť bodov z piatich ostávajúcich zápasov.

Ešte skôr sa v zápase presadil prvým gólom v sezóne Antonio Valencia, keď vyrovnával stav na 1-1. Domáci sa ale v druhom polčase dokázali dostať do vedenia presnou strelou Mohameda Diameho.

„Ťažké bolo už len udržať sa na nohách, ale naši hráči neprestávali hrať,“ povedal Sir Alex. „Dvakrát sme prehrávali, dvakrát sme vyrovnali. Myslím, že takto hrajú majstri.

„Naše odhodlanie a odvaha hrať si zaslúži poklonu. Neradi prehrávame, čo sme nechceli dopustiť ani v tomto zápase, takže s výsledkom som bol spokojný.

„Opäť sme o zápas bližšie k titulu. Ostáva nám ešte päť – tri doma a dva vonku – a hráči dokazujú, že ho chcú získať. O tom niet pochýb. Máme pohodlnú pozíciu na čele, ale nechcem dopustiť žiadne chyby.“

Po vyrovnaní od van Persieho sa Diabli natlačili dopredu pre víťazný gól, no Jussi Jaaskelainen medzi troma žrďami Kladivárov bol proti.

„My sme boli tým tímom idúcim si pre víťazstvo,“ pokračuje Sir Alex. „Myslím, že práve ich brankár ich zachránil v posledných 20 minútach. Skvele zakročil proti Robinovi a Chicharitovi a strela Waynea Rooneyho bola vykopnutá z bránkovej čiary.

„Všetko sa odohrávalo okolo ich pokutového územia, no nedokázali sme ich doraziť. Mali sme dosť času na víťazný gól, no možno nám chýbal trochu väčší pokoj s loptou na kopačkách. V jednom alebo dvoch prípadoch náš hráč radšej skúsil strelu ako prihrávku.

„Možno sme si zaslúžili viac, ale vzhľadom na náročnosť fyzickej stránky tohto stretnutia môžme byť na výsledok hrdí. Bol to výkon hodný majstrov.“