24/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Neville chválí De Geu za souboje s Carrolem

Gary Neville tvrdí, že David de Gea je momentálně nejlepším brankářem v Premier League, zvláště pak po jeho výkonech proti Stoke City a West Hamu.

Expert televize Skysports už v minulosti několikrát brankáře Rudých ďáblů zkritizoval. Důvodem této kritiky byly časté hrubky španělského brankáře, včetně té, která v lednu v zápase s Tottenhamem znamenala v posledních minutách vyrovnávací gól Clinta Dempseyho. Nyní si ale Neville myslí, že dvaadvacetiletý brankář udělal ohromný pokrok a po vychytání čistého konta v zápase se Stoke City, ustál s přehledem také tlak v remízovém zápase s West Hamem, který na něj vyvíjel Andy Carroll.

 

David de Gea prošel opravdu těžkým testem,“ řekl Neville pro Skysports. „Především v druhém poločase na něj Carroll nepříjemně dorážel. Udělal ohromný pokrok. Chyby, které před třemi nebo čtyřmi měsíci dělal, jsou pryč. Opravdu se zlepšil. Nyní je z něj silný sebevědomý brankář, který disponuje všemi atributy, které ke své hře potřebuje. Nikdy jsem si nemyslel, že by ho mohli prodat, ani když v období Vánoc poměrně často chyboval. V Manchesteru United s mladými hráči žijí a nechávají je dospět. V momentální formě je pro mě nejlepším brankářem Premier League. V poslední době chytá fantasticky.

 

„Pro brankáře jsou zápasy se Stoke City a West Hamem těžkou zkouškou, v podstatě musí projít peklem. Ale to jsou testy, kterými chcete procházet, stejně jako v zápase s Realem Madrid, ve kterém předvedl několik neuvěřitelných zákroků a byl neustále ve střehu. I přesto si myslím, že dva výše zmíněné souboje jsou pro brankáře absolutním vrcholem, který jim maximálně zvedne tlak.

 

Překonal David de Gea výkonnostně Joe Harta?

 

Zdroj: skysports.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!