13/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Rio: „Z vyřazení z Ligy mistrů kocovinu nemáme“

Zkušený stoper United utvrzuje, že vyřazení od Realu Madrid v Lize mistrů na neuspokojivé výsledky z poslední doby vliv rozhodně nemělo.

Opravdu to vypadá, jakoby Rudí ďáblové měli stále ještě v hlavě nešťastné vyřazení od Realu Madrid a od odvetného zápasu se nedokázali plně soustředit na své výkony, které jsou na míle vzdáleny od těch, na které jsme byli od svěřenců Sira Alexe Fergusona po celou sezónu zvyklí.

 

V rychlosti připomenu výsledky ze zápasů, které následovaly po odvetné utkání s Bílým baletem v Divadle snů. Tak nejprve přišel na řadu FA Cupu a s ním další bitva na Old Trafford. Naším soupeřem ve čtvrtfinále byla Chelsea, nad kterou United vedli hned z kraje zápasu už 2:0, ovšem Blues dokázali po přestávce srovnat a nechybělo moc, aby nakonec dokonali obrat. Duel však skončil remízou, což znamenalo odvetu na Stamford Bridge. Poté Devils šťastnou trefou Rooneyho porazili ve 30. ligovém kole Reading a nejtěsnějším možným rozdílem zvítězili také v dalším kole ve venkovním utkání nad bojovným Sunderlandem, když si centr van Persieho srazil do vlastní sítě obránce Bramble. Následně byla na programu odveta s Chelsea, ve které Londýňané přehráli United 1:0 a po zásluze postoupili. Zatím posledním zápasem bylo derby s Citizens, které se hrálo v pondělí. Byl to sice vyrovnaný match, nicméně naše záloha postrádala kreativitu a aktivitu a zřejmě největší příčinou porážky od rivala byla nerozehranost Rooneyho a nasazení Giggse do středu zálohy.

 

Zvednout si sebevědomí a snadno se zbavit porážky od Realu jsme se mohli už při úvodní střetnutí s Chelsea, avšak nestalo se tak, a zdá se, že se to s týmem táhne až do dnešních dnů. Během posledního měsíce jsme hráli 2x s Chelsea, 1x s Man City a 1x s Realem Madrid. Výsledek. Čtyři těžké zápasy, jedna remíza a tři prohry. Odstartoval vše turecký sudí Cakir? Rio Ferdinand si to nemyslí a toto tvrzení resolutně vyvrací.

 

„V žádném případě tím [vyřazením z Ligy mistrů] nejsme nijak ovlivněni. Už je to pryč. Zápas s Madridem byl jedním z těch divných utkání – byli jsme samozřejmě poškozeni, ale ten samý pocit jsme po duelu s City necítili, protože v derby jsme nehráli dobře. Proti Realu jsme na hřišti nechali úplně všechno a každý odvedl v tom utkání maximum, ale jedno rozhodnutí nás úplně odrovnalo a mělo velký vliv na to, jakým výsledkem zápas skončil. Takže bych neřekl, že můžeme mluvit o tom, že by v nás ten duel přetrvával dodnes.“

 

„Měli jsme několik těžkých zápasů [s Chelsea a se City ], které jsou společně s námi na špici tabulky. My ale nemáme nadpřirozené schopnosti, abychom tyto dva týmy pokaždé porazili, a to i přes to, že jsme hráli v domácím prostředí. Je to určitě zklamání, ale rozhodně nemáme „kocovinu“ z vyřazení od Realu.“

 

Navzdory porážce od Citizens zůstávají United s komfortním dvanáctibodovým náskokem na čele tabulky Premier League a vše mají ve svých rukou. Rio ví, že United vyhráno ještě nemají, ovšem nedělá si z toho těžkou hlavu a řekl, že hráči se jednoduše musejí zaměřit na dokončení práce.

 

„Bylo to nevyhnutelné a i my nyní zažíváme mírný pokles formy, ale musíme se oklepat a pokračovat v tom, o co nám jde. Nyní nás čeká zápas se Stoke City a my víme, že musíme podat dobrý výkon a společnými silami urvat další tři body. To, o co jsme se snažili od začátku sezóny, byla vyrovnanost výkonů našeho týmu a to se nám také podařilo. Výsledky, kterých jsme dosáhly, byly zapříčiněny tvrdě odvedenou prací a zásluhu na nich má každý z nás. Musíme v tomto trendu pokračovat.“

 

„V lize jsme zůstali neporaženi 19 zápasů. Nemůžeme si dovolit to teď vypustit. Nesmíme přestat tvrdě pracovat a jeden nebo dva nepovedené zápasy z polední doby musíme hodit za hlavu,“ uvedl 34letý Ferdinand pro MUTV.

 

zdroj: manutd.com

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!