26/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Nejlepší manchesterská jedenáctka podle Petera Spencera

Britský redaktor Peter Spencer se před pondělním derby pokusil rozvířit debatu tím a oznámil svou ideální manchesterskou jednenáctku.

 

BRANKÁŘ

Přestože v současné době na Davida de Geu Sir Alex pěje chválu Spencer by mezi třemi tyčemi raději viděl Joa Harta. Ten sice nezdolal laťku nasazenou v minulé sezóně, ale stále má malý kvalitativní náskok před rychle se zlepšujícím Španělem. 

 

OBRANA

Pravý obránce: Pablo Zabaleta má letos stejně jako Rafael skvělou formu a navíc byl zvolen nejlepším hráčem Citizens za letošní ročník. A skvěle hraje i na mezinárodní scéně v dresu Argentiny, takže je tou nejlepší volbou na pravý kraj obrany.

Levý obránce: Zde je volba jasná – Patrice Evra. Letos chytl druhý dech a Sir Alex by měl přehodnotit zda je nutné v létě přivést Leightona Bainse. V pondělním derby by problémy mít neměl. Může za to absence křídelníků na soupisce City. Adam Johnson odešel do Sunderlandu a Scott Sinclair se po přestupu ze Swansea nejvíce proslavil svým vztahem s populární přítelkyní (Helen Flanagan).

 

Forma obou krajních záložníků je letos skvělá a konstantí, a tak jejich nebyl těžký. Větší konkurence však vládne na místě stoperské dovjice.  

STOPEŘI

Rio Ferdinand s Nemanjou Vidićem tvoří nejspíš nejlepší stoperskou dvojici v Anglii, ale s Vincentem Kompanym by byl ještě lepší. Ferdinand by díky svému instinktu dokázal napravit občasné Kompanyho chyby. V jeho prospěch hraje i skvělá schopnost čtení hry, která pokračuje v momentě kdy je atakován a obklopen více hráči. 

Vincent Kompany, který by hrál základ v každém týmu na světě si zase rád zakřičí, umí ze zadu organizovat a rád přidá i něco navíc pro pobavení diváků. Nedávno se vrátil po zranění a bude zajímavé sledovat, jak si poradí či neporadí s bráněním Robina van Persieho

 

ZÁLOHA

Fergie komentuje hráče jiných týmů jen zřídkakdy, ale pamatuji si, že jednou označil Stevena Gerrarda jako nejlepšího záložníka v zemi. Já počítám s tím, že ve svém týmu by rád měl i Davida Silvu.

Nebojte v mé jedenáctce Liverpoolský veterán nebude. I tak by byl pouze na lavičce náhradníků. 

David Silva by dokázal vyřešit problém United s tvořivým záložníkem, kterého Rudí Ďáblové hledají od dob, kdy ještě válel Paul Scholes.

Hned vedle Silvy je v mé jedenáctce Yaya Touré. Oba dva jsou totiž schopni toho čeho byly schopni i Bryan Robson, Roy Keane, Paul Ince, Eric Cantona nebo David Beckham – sami rozhodnout zápas. 

Záloha tedy jednoznačně patří Citizens. Může za to kontrastní styl hry Silvy a Tourého.

 

Antoniu Valenciovi  se vrátila forma z minulého roku a díky svému přímočarému stylu hry stále zůstává mým oblíbencem. Bohužel se na něj obránci v každém zápase pečlivě zaměřují a on tak nemá skoro žádný prostor. 

Jedinou jeho šancí tak zůstává (stejně jako Ryan Giggs) změnit svůj herní styl.

Nani a Ashley Young jsou letos hodně z formy a stále se nemohou vrátit zpět ke svému maximu. 

Může se to zdát překvapivé, ale já bych ani jednoho z této čtveřice do základu nepostavil. Místo toho bych nechal Davida Silvu a Wayna Rooneyho zbíhat na křídla. 

Rooney, který byl v zápase s Realem Madrid vynechán v základní sestavě a následně mediálně ´odsouzen´ k odchodu z United, se nenechal rozhodit a ovlivnit.

Je to rozdílový hráč, je jedno jestli je ve formě nebo ne, i v těch frustrujících zápasech kde se zdá, jakoby se svět spikl proti němu, nic nevzdává a vždy si najde v týmu roli, ze které dokáže vypomoct. 

A k této trojici se k překvapení mnohých přidá i Michael Carrick. Byla to těžká volba, ale Carrick letos hraje v životní formě. Kdo by si před rokem pomyslel, že právě on bude hvězdou United a vůbec celého Manchesteru.

 

ÚTOČNÍCI

Zde není co řešit, jednoznačně tu musí být Robin van Persie a Sergio Aguero. Roberto Mancini trvá na tom, že právě Holanďan je důvod rozdílu mezi United a City.

To sice ano, ale roli také hraje šířka družstva, United mají čtyři útočníky oproti třem na straně rivala.

Van Persie sice v posledních týdnech prožívá střeleckou mizérii, ale stále má na svém kontě 23 přesných zásahů a Ferguson určitě nepochybuje, že Holanďan svou formu brzo získá nazpět. Je těžké najít tak inteligentního hráče. Jen sledovat jeho pohyb bez míče, když mate obránce a dělá si s nimi co chce a stejně jako Aguero má skvělý pohyb a orientaci ve vápně. Bylo by skvělé vidět tyhle dva hrát pohromadě.

Není divu, že o Aguera se zajímá Real Madrid, i když jeho hvězda nezáří tak jasně jako minulou sezónu. Pro Roberta Manciniho je číslem jedna na post útočníka. Jeho roli navíc posílí nevyhnutelné odchody Carlose Tevéze a Edina Džeka.

Danny Welbeck, který je v Premier League stabilním členem základní sestavy bohužel nebude mít to štěstí a nestane se čtvrtým angličanem a jediným rozeným Manchesteřanem v mém all-Manchester týmu.

V národním drese určitě odvádí skvělou práci a velice se zlepšuje, ale je málo sobecký. Musí víc riskovat, aby střílel více gólů. Já však věřím, že v příští sezóně se v tomto ohledu zlepší.

 

 

Zdroj: menmedia.co.uk


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!