Smalling chce zabudnúť na sklamanie

Chris Smalling hovorí, že United musia využiť nadchádzajúci šláger proti Manchesteru City ako zdroj motivácie na prekonanie sklamania z vyradenia z FA Cupu.

Červení diabli prehrali 1-0 na Stamford Bridge gólom Dembu Ba z druhého polčasu. Táto porážka znamená koniec nádejám na zisk Double a zverencom Sira Alexa ostáva bojovať už len o titul v Premier League v posledných dvoch mesiacoch sezóny.

Hoci je mladý obranca pochopiteľne sklamaný, že sa on a jeho zverenci vo Wembley nepredstavia Manchesteru City, nabáda teraz svojich spoluhráčov, aby ligové derby hrajúce sa v pondelok budúci týždeň dotiahli do víťazného konca.

„Zaberie to pár dní, aby sme kompletne zabudli na toto vyradenie, pretože veľa z nás do toho išlo s dobrým sebavedomím a cítili sme, že tento zápas vyhráme,“ rozhovoril sa Smalling po zápase. „Teraz nás aspoň čaká ďalší veľký zápas o týždeň, ale sami sa spoločne musíme postarať o to, aby sme tento titul vyhrali už v predstihu.

„Fanúšikovia budú stáť za nami a my im musíme predviesť dobrý výkon, pretože náš druhý polčas proti Chelsea bol slabý.“

United porazili Sunderland len pred 48 hodinami a možno aj vďaka tomu bol ich výkon na Stamfrod Bridge možno trochu spomalený, no aj tak v prvom polčase pozične dominovali a Chelsea nepustili do vážnejšej šance a na druhej strane mohli zahroziť z protiútokov.

No s viacerými vyčerpanými nohami na ihrisku nedokázali Diabli pokračovať v nasadenom výkone po vedúcom góle od Dembu Ba zo 49. minúty a vypracovali si len málo gólových príležitostí okrem dvoch, v ktorých sa ocitol Javier Hernández a jednej šanci od striedajúceho Robina van Persieho.

„Šatňa bola sklamaná,“ vysvetlil po zápase Smalling. „Myslím, že prvý polčas sa nám vydaril, mali sme navrch, hrali sme dobrý futbal, preto sme sklamaní, že sme v tom nedokázali po prestávke pokračovať. Neboli sme to my.

„Pevne sme verili, že sa nám podarí streliť gól a súdiac podľa nášho výkonu z prvého polčasu sme si mysleli, že ani neinkasujeme, pretože súper si nevytvoril vážnejšie šance. Ale neboli sme to my aj kvôli neschopnosti streliť gól.

„V poslednej polhodine sa hra začala naťahovať, čo pre nás nebolo ideálne, ale pred tým sme sa cítil ako tím pohodlne a prvom polčase sme ukázali aj nejaký pekný futbal.  Najväčším sklamaním je asi to, že sme si to nedokázali preniesť do druhého dejstva. Práve z toho je teraz každý sklamaný.“

Po takejto porážke v odvete prídu prirodzene na rad myšlienky na prvý zápas, kedy United viedli už 2-0 a zdanlivo tak mali postup v hrsti. No Smalling vraví, že takéto myslenie je márne.

„Pred výkopom sme tento opakovaný zápas brali ako ako novú výzvu, čerstvý štart. Nemohli sme teda myslieť na premárnené vedenie z prvého zápasu a čo by bolo, keby. Musíme si túto porážku zapamätať a v budúcich sezónach nesmieme takéto pošmyknutie pripustiť.“