24/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Wilfried Zaha: „Chci ukázat, co ve mně je“

Zaha v tomto interview mluvil o svých schopnostech, zápasech za národní tým či šancích anglické jednadvacítky na ME 2013 v Izraeli.

Wilfried Zaha ve čtvrtek skóroval poprvé za anglickou U21 a byl právem vyhlášen Mužem zápasu. Pro 20letého ofenzivního hráče to byla skvělá noc a jeden z velkých okamžiků jeho dosavadní kariéry. Skoro celý zápas motal hlavy rumunským obráncům, byl silný, agilní, nebezpečný. Svým gólem vlastně utkání rozhodl, protože mladí Angličané zvítězili doma v přátelském zápase nad Rumunskem 3:0. Není proto divu, že jeho jméno přitahuje stále větší pozornost.

 

Zájemci o jeho služby však už mají smůlu. Zaha sice stále ještě je hráčem Crystal Palace, zde však zůstal na půlročním hostování, poté co se vedení United s ním a londýnským klubem v lednu dohodlo na jeho přestupu. V létě tak už bude patřit Manchesteru United, který za něj neváhal vysázet 15 milionů liber. A už jen to, že zájem Sira Alexe Fergusona, který má vynikající čich na talenty, byl velký, je zřejmé, že se mu tento nákup také vyplatí. Bude zajímavé sledovat sebevědomého Zahu v dresu Rudých ďáblů, jelikož jeho schopnosti se už nyní přehlédnout nedají.

 

Ještě před tím, než Zaha přestoupí na Old Trafford, bude mít kromě svých představení v dresu Crystal Palace, ještě jednu velkou příležitost, jak se ukázat, a to na Mistrovství Evropy jednadvacítek, které bude začátkem června tohoto roku pořádat Izrael. Angličané s přehledem vyhráli kvalifikační skupinu, v baráži si poradili s výběrem Srbska a na turnaji se ve skupině utkají s Itálií, Norskem a také pořadatelskou zemí, tedy Izraelem. Je více než pravděpodobné, že Zaha bude součástí týmu Stuarta Pearce, který bude velkým favoritem na vítězství.

 

Z Wilfrieda se stává stále silnější a vyzrálejší fotbalista, který je bohatě obdařen atletickými dispozicemi a přirozeným talentem, zároveň je také silně ambiciózní a sebevědomý. Ani v tomto rozhovoru neskrývá své sebevědomí, které by možná mnozí označili za aroganci, avšak jeho působivé výkony na hřišti mu takovéto vyjadřování zkrátka umožňují. A pokud bude s úctou naslouchat svému budoucímu manažerovi Fergusonovi a vzorně se učit od svých starších spoluhráčů v United, může se už brzy rozzářit ve velkou fotbalovou hvězdu.

 

„Přes všechny dobré věci, které jsem od ostatních o sobě slyšel, existuje i mnoho dalších, které naopak říkají, že jsem přeceňovaným hráčem. Takže Mistrovství Evropy U21 pro mě bude velká příležitost ukázat, co všechno ve mně je, a proč jsem se dostal až tam, kde jsem nyní. Vím, že zážitky, které si odvezu z Izraele, pro mě budou bláznivé, takže se na to těším. Cítím, že je na mě vyvíjen tlak a nejtěžší věc, kterou musí fotbalista zvládnout, je vypořádat se s tím. Prostě musím stát nohama pevně na zemi, sklopit hlavu a říct sám sobě, že jsem tady z nějakého důvodu.“

 

„Pokaždé, když jdu na hřiště, musím sám sobě něco dokázat. Nevím, jak se s tím vyrovnám. Musím mít prostě jen hlavu sklopenou a snažit se s tím vypořádat. Bylo mým snem probojovat se do mezinárodního výběru a díky tomu, jsem mohl také vstřelit svůj první gól za U21.“

 

Pokud byl úvodní gól do sítě Rumunska jeho první trefou, je zřejmé, že to byl první z mnoha dalších. Zaha se skvěle doplňoval s Raheemem Sterlingem z Liverpoolu a jejich kombinační hra ukázala, proč byl Roy Hodgson tak netrpělivý a umožnil oběma těmto hráčům debut v seniorském týmu Anglie v loňském listopadovém zápase se Švédskem. V tomto duelu nastoupil Sterling v základní sestavě a byl to právě Zaha, který jej v 83‘ střídal.

 

Ta velká noc ve Švédsku je jednou z mnoha krásných vzpomínek na tuto sezónu, ze které by si mohl Zaha na konci odnést cenu pro nejlepšího mladého hráče Championship. A nakonec proč ne? Zase tak velké překvapení by to nebylo.

 

„Rozdílem mezi seniorským týmem a jednadvacítkou je, že když hrajete za seniory, máte po svém boku o mnoho více hvězd. Hrát najednou s někým, jako je Steven Gerrard, bylo až úsměvné. Jeho zásoba přihrávek byla neuvěřitelná,“ uvádí Zaha, který si mohl vybrat, zda bude reprezentovat Anglii, kde fotbalově vyrůstal či Pobřeží slonoviny, kde se narodil.

 

„Nemyslím si, že si na to zvyknu a možná i za několik let, to bude pořád problém, protože jsem se na tyto hráče díval dlouhé roky jenom v televizi. A nyní s nimi hraju, jsem součástí stejného týmu jako oni a nosím dres Anglie. Nejsem si jistý, jestli si na tohle někdy zvyknu.“

 

„Budu se muset snažit zvyknout si na to, jít a hrát svou vlastní hru. Nebude mě to obtěžovat ani kvůli tomu nebudu v noci vzhůru. Je to prostě fotbal a tohle je to, co budu muset udělat. Ale je to zároveň příjemné a užívám si, že mohu hrát za U21, jelikož se spolu umíme hodně nasmát a společně hrajeme jako tým velmi dobře.“

 

„O to více zkušeností a praxe se mi pak dostane díky mému letnímu přestupu, po kterém se zúčastním předsezónní přípravy Manchesteru United. Je to pro mě šance, jak se zlepšovat ve všech možných ohledech a posunout se o velký kus vpřed. Tento tým je semknutý, držíme při sobě a hrajeme dobře, takže se všichni těšíme na turnaj.“

 

A tak by to mělo být. Tiše a bez zbytečných rozruchů. V takovém rozpoložení by měla U21 zamířit do Izraele. Svěřenci Stuarta Pearce už 8 zápasů v řadě neprohráli a v posledních šesti dokonce nedostali ani jeden gól. Zdá se, že kouč jednadvacítky našel správný systém a složení týmu. Jedinou věcí, kterou by se dalo ještě vylepšit, je střílení gólů. Ke konci kvalifikace na turnaj v Izraeli se totiž žádný hráč neujal role klasického střelce na hrotu útoku. Zahovi to jde přeci jen více z křídelního prostoru, kde má mnohem více volnosti. V úvahu však připadají i Tom Ince a Sterling a nesmíme zapomínat ani na Alexe Oxade-Chamberlaina, což jsou hráči, kteří dávají Pearcovi při skládání útoku spousty možností.

 

„Každý v týmu je na tom podobně jako já. Vládne tu skvělá atmosféra a máme tady spoustu legrace. Máme velikou šanci letos v létě na turnaji uspět, protože útočníci se mohou soustředit pouze na střílení gólů. Víte, v zadních řadách jsme také solidní a nikdy nic nevypustíme. Můžeme se bez potíží probojovat až na vrchol.“

 

„Z mého pohledu to bylo dobré, být sám na hrotu. Je to skvělé, protože všichni hráči v tomto týmu jsou talentovaní, takže pokaždé když se rozběhnu, vím, že ostatní spoluhráči se mě budou snažit svou přihrávkou najít a pošlou mě do šance. Vědí, že mi to udělají mnohem snazší. Koneckonců, vstřelit gól znamená hrozně moc. V tomto týmu najdete hodně víry, a když se podíváte na ty hráče, které tady máme a talent, kterým disponuje naše mužstvo, pak víme, že máme šanci,“ zakončil své povídání Wilfried Zaha, který se 1. července stane definitivně právoplatným hráčem Manchesteru United.

 

 

 

zdroj: dailymail.co.uk


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!