18/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Young: „United jsou rození vítězové“

Ashley Young věří, že vítězná mentalita, kterou je Old Trafford doslova nasáklý, přinese Rudým ďáblům v této sezóně úspěch.

 

Young vyrostl v Aston Ville ve špičkové křídlo, a když zjistil, že klub mu už nemá co nabídnout, poznal, že je na čase posunout se ještě o level výš. Reprezentant Albionu zatoužil po trofejích a tak se rozhodl v létě roku 2011 připojit ke družině Sira Alexe Fergusona. V loňské sezóně mohl zvednout nad hlavu Community Shield, ovšem na ostatních frontách vyšli Devils nakonec na prázdno. V tomto ročníku to zatím vypadá mnohem veseleji. United sice vypadli s Realem Madrid z ligy mistrů už v osmifinále, za to však mají skvěle nakročeno k zisku jubilejního 20. ligového titulu a stále zůstávají ve hře také o FA Cup poté, co první duel s Chelsea na Old Trafford skončil remízou 2:2. Naděje na Double tak stále ještě žije.

 

Sir Alex Ferguson se Youngovi snažil naznačit, aby během doby, kdy byl zraněný, přemýšlel o nutnosti vyhrát alespoň jednu trofej, 27letý ofenzivní hráč však cítí, že boss v tomto konkrétním případě kladl hlavní důraz na to, aby se Ashleyho návrat neuspěchal, a aby vrátil do zápasového tempa ve chvíli, kdy bude 100% připraven.

 

„Když se zraníte, tak hlavní věcí, o které nejvíce přemýšlíte, je co nejrychlejší návrat zpět v plné kondici. V této sezóně jsem měl pár vážnějších zranění, což pro mě bylo zklamání, ale dostal jsem se z toho a nyní jsem plně připraven na návrat.“

 

„Do tohoto klubu jsem přišel vyhrávat trofeje. To je to, co chci dělat. Doufejme, že budeme hrát tak, jako doposud, budeme i nadále sbírat body, a udržíme si dobrou formu až do samotného konce sezóny. Když přestoupíte do klubu, jako jsou United, vidíte vitrínu s vyhranými trofejemi a uvědomíte si, kolika úspěchů už v minulosti dosáhli. Každý je rozený vítěz. Náš manažer nám vštěpil víru, že vyhrajeme každý zápas a každou trofej. Připojil jsem se k tomuto klubu kvůli vyhrávání trofejí.“

 

Young byl ohromen touhou, s jakou klub bojuje o úspěchy. Zdrojem této touhy je sám Fergie, který hodlá zakončit sezónu na vrcholu. Vše nasvědčuje tomu, že letos se mu to opět podaří.

 

„Chceme navázat na starý trend a dostat se opět na vrchol. V klubu, jakým je Manchester United, je vítězství zažitým zvykem. Do každého zápasu jdete s tím, že jej chcete vyhrát. Zavládne tu zklamání, když se to nepovede. Zklamání panuje také na tréninku, kdy se vám nepodaří vyhrát. Ale pokud máte vítěznou mentalitu už na tréninku, pak si ji dokážete přenést i na hřiště ve víkendových zápasech.“

 

Jestliže Rudí ďáblové uspějí na Stamford Bridge v odvetném utkání s Chelsea v FA Cupu a postoupí do semifinále, narazí ve Wembley na svého městského rivala Manchester City, který se mezi poslední čtyři týmy již probojoval.

 

„Není tady moc hráčů, kteří mohou říct: ‚zahrál jsem si semifinále ve Wembley‘. To je jedna z těch věcí, o kterou nám jde. Pokusíme se dostat tak daleko, jak jen to bude možné. Nic jiného než úspěch nás nezajímá,“ prohlásil AshleyYoung.

 

zdroj: manutd.com

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!