Hodnocení: Manchester United – Chelsea FC

Jak si naši hráči vedli v tomto zápase, se dozvíte v tomto článku.

David De Gea – Nemůžeme si nic nalhávat. Nebýt jeho a jeho skvělého zákroku na konci zápasu proti Matovi, tak bychom už o trofeji jménem FA Cup mohli tak akorát snít. Těžko říci, proč se proti střele Hazarda ani nenatáhl, protože střela nebyla nijak prudká a zase tak dobře umístěná, aby se jenom díval, nebyla. Tady bych mu vyčetl trošku špatný odhad. Také bych mu vytkl velmi špatné výkopy, které končily buď na hlavách nebo nohách hráčů soupeře, nebo skončily v autu. Ale jak už jsem se zmínil na začátku – nebýt jeho, pohár by pro nás byl letos minulostí. 7

Rafael – První poločas měl víceméně klidný, nedostával se tolik do hry, jak je u něj zvykem a křídelní hráče Chelsea nenechával centrovat. Ve druhém poločase už to byla jiná písnička, hráči soupeře se dostávali do šancí velmi jednoduše, samozřejmě, nejenom Rafael nestíhal. 6

Rio Ferdinand – Dlouho odolával spolu s Evansem centrům a nebezpečným akcím Chelsea, ale to nešlo donekonečna a poté, co to na sebe vzal Hazard, tak už bylo těžké zastavit válec jménem Chelsea. Na obranu se valil jeden útok za druhým a stopeři v čele s Riem to nestíhali odvracet. Vrcholem toho byla tutovka Maty v závěru zápasu. Můžeme děkovat i Riovi, že jsme gólů neobdrželi více, protože tlak na to Chelsea určitě měla. 6,5

Jonny Evans – Už dlouho jsem u něj neviděl tak špatnou rozehrávku jako dnes. Místo toho, aby situaci při tlaku soupeře uklidnil, tak přihrál nepřesně Cleverleymu a soupeř se valil do dalšího nebezpečného protiútoku. Nicméně i on dlouho vyhrával osobní souboje a nepouštěl útočné hráče soupeře k větším příležitostem. Patřil k tomu lepšímu na hřišti, ale předvedl pouze lehký nadprůměr. 6,5

Patrice Evra – Ve druhém poločase to byla hlavně jeho strana, která trpěla na protiútoky soupeře. Ať už šance Torrese, Maty nebo gól Ramirese, vše šlo přes levou stranu naší obrany. Prohrával spoustu osobních soubojů, hlavně těch hlavičkových, a to i v pokutovém území. Směrem dopředu se mu také moc nedařilo, i když předvedl jeden výborný centr, který měl Rooney využít a asi už by nebylo o čem spekulovat. 5,5

Nani – Věčné srovnávání Naniho s Valenciou mě mírně unavuje. Zaprvé, oba hráči jsou absolutně rozdílní a oba mají své přednosti úplně někde jinde. Nani předvedl spoustu nepřesných přihrávek a celkově nebyl moc vidět. Nakonec se ještě zranil, a tak se nemohl pomstít za své vyloučení v úterním zápase proti Realu Madrid a musel předčasně odstoupit. 6

Michael Carrick – Upřímně, dnes se mu povedla snad jen skvělá přihrávka na Chicharita při první gólu. Zbytek utkání ho provázely nepřesnosti a zbrklosti. Jeden z nejhorších jeho zápasů v tomto roce, ne-li v sezóně. 5

Tom Cleverley – Střední záloha byla opravdu na pováženou. Takový úpadek formy, a to ještě za stavu 2:0 asi nikdo nečekal. Chelsea nás přehrávala hlavně v této oblasti, protože ani Carrick, ani Cleverley nedokázali pořádně udržet míč a uklidnit hru nebo dokonce rozehrát kloudnou akci. Více bych se v tom nepitval, prostě se jim zápas nepovedl, o to víc se budou muset snažit v dalších zápasech. 4,5

Shinji Kagawa – Pokud by dnes chtěl někdo porovnávat Kagawu s Hazardem, asi by to pro Kagawu nedopadlo moc dobře. Tento zápas mu také vůbec nevyšel, za celých 76 minut jsem ho u balónu, respektive u nějaké akce směrem dopředu viděl asi dvakrát. Hodně také ztrácel míče uprostřed hřiště, z čehož plynuly brejky soupeře. Hodně nevýrazný výkon. 5

Wayne Rooney – Ano, vstřelil gól, ale to bylo asi tak vše. Je pravda, že přihrávky na něj byly velmi složité, vždy stál zády k brance Petra Čecha a na zádech měl vždy minimálně jednoho obránce. Nebyla to úplně jeho vina, velkou část viny na tom nese také středová lajna, která nedokázala prakticky nic vymyslet, ale ani Rooney dnes neuchvátil. Nejhorší výkon na hřišti to asi nebyl, ale to může být pro něj dnes asi jediná útěcha. Míč mu odskakoval od nohy, i když s takovými přihrávkami od Carricka nebo Cleverleyho by měl problém i Messi, natož ne tolik technický Rooney. Ještě bych si dovolil zmínit jeho stoprocentní šanci, kdy po Evrově centru zakončil hodně mizerně, přesně do míst, kde stál Petr Čech. 5,5

Javier Hernandez – Předvedl skvělé zakončení a poté se vytratil ze hry. Měl ještě jednu dobrou příležitost. Bojoval, ale s nemohoucí zálohou za zády dnes nemohl dělat žádné zázraky. 6

Antonio Valencia – Nastoupil ještě v prvním poločase a hned překvapil dobrou kličkou ve středu hřiště, když obešel dva protihráče. Po této akci jsem si v duchu říkal, že by to mohl být zase po dlouhé době lepší výkon, ale ve druhém poločase také zapadl do šedivého průměru, i když jako jediný z mála dokázal vyvézt míč, který poté ale zazdil hodně nepřesným centrem. Zdržuju se veškerých srovnávání jeho s Nanim, protože jsou oba rozdílní hráči a oba ve formě jsou světovými křídly. Bohužel Antonio je v této sezóně témeř pořád z formy, i když má někdy záblesky, jako dnes při té kličce ve středu hřiště. 5,5

Robin van Persie – Sice jako jediný z mála uměl podržet míč a rozehrát, ale do šance se vůbec nedostal. Také on se v posledních týdnech poněkud zasekl, doufejme, že to nebude trvat moc dlouho, protože jeho góly určitě chybí. 5,5

Danny Welbeck – Opět byl velmi agilní a hnal se do protiútoků, ale ani on dnes United nespasil. Jednou mohl běžet spolu s van Persiem sám na jediného stopera Chelsea, jenže to by nesměl van Persie dát přihrávku Welbeckovi na paty. 6

Týmový výkon – I když United po 11 minutách vedli 2:0, i přesto mi přišlo tempo hodně vlažné a Chelsea měla opticky převahu už ze začátku utkání. Poté se tlak a držení míče soupeře ještě zvyšovaly, a tak jsme mohli být za stav 2:0 po poločase rádi. Jenže bohužel v druhém poločase to bylo ještě o sto procent horší a United byli absolutně vymazáni ze hřiště, Chelsea měla větší chuť zápas vyhrát. Nedělal bych z toho tragédii, každý čekal jednoznačný zápas s výhrou domácích, ale jak už se v minulosti několikrát ukázalo, fotbal je nevyzpytatelný a míč kulatý a stát se může cokoliv. Histerie a okamžité nakupování a prodávání hráčů určitě není dobrá cesta, jak tento klub podpořit. 4