Sir Alex chce vyhnať Blues

Sir Alex chce bezpochyby vyradiť Chelsea v nedeľu na Old Trafford v šiestom kole FA Cupu.

Nie je to len odpoveď na utorkové sklamanie v Lige majstrov, ale aj spomienky na posledné stretnutie týchto súperov v FA Cupe – finále roku 2007, ktoré bude poháňať Sira Alexa k ešte väčšej túžbe po úspechu.

„Vtedy v roku 2007 sme mali veľké nešťastie,“ povedal nedávno pre časopis. „Didier Drogba skóroval v poslednej minúte nadstaveného času chvíľu po tom, čo nám rozhodca vzal čistý pokutový kop.

„Myslím, že aj Ryan Giggs vtedy mohol mať na účte jeden neuznaný gól. Ťažko sme to niesli, ale to je futbal – niekedy vyhráte, inokedy prehráte.“

Boss vždy hovoril o nedostatku medajlí z FA Cupu v jeho aktuálnom tíme. Z momentálneho kádra tento úspech nosia na svojom krku vlastne iba Ryan Giggs, Paul Scholes a Darren Fletcher.

Letný príchod Robina van Persieho je ďalším prídavkom na zoznam víťazov FA Cupu, hoci on sám ho získal v roku 2005 proti tímu, za ktorý ho bude teraz chcieť vyhrať rekordný dvanástykrát.

„Nepripomínajte mi ten zápas!“ vtipkuje Sir Alex. „Arsenal sme vtedy úplne vymazali. Bolo to ako obliehanie Alama. Oni mali jednu strelu a my okolo 23 pokusov.“

Po 9 minútach bolo však skóre nerozhodné 0-0, gól nepadol ani v predĺžení. Paul Scholes bol jediným mužom, ktorý pokutový kop nepremenil, vďaka čomu trofej pozdvihli nad hlavu hráči Arsenalu (spoločne s 21-ročným van Persiem).

„Nanešťastie, aj takéto veci sa stávajú,“ dodáva manažér United.

Zápas šiesteho kola medzi United a Chelsea má výkop naplánovaný na nedeľu 17:30 nášho času. Víťaz postupuje do semifinále, ktoré sa odohrá 13. alebo 14. Apríla vo Wembley. Semifinálový žreb prebehne bezprostredne po skončení zápasu na Old Trafford v nedeľu.