04/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Carrick nepropadá euforii a je plně soustředěn

Michael Carrick bude dnes bez pochyby jedním z členů základní jedenáctky United. A jaké jsou podle něj pro oba týmy šance na postup? Své dojmy před duelem s Realem Madrid v krátkosti popsal několika větami v tomto rozhovoru.

 

Po utkání na stadionu Santiaga Bernabéua v hlavním městě Španělska mají přece jen o kousíček blíže k postupu Rudí ďáblové. Vše ale může být během chvíle smazáno na Old Trafford, kde se v odvetném zápase rozhodne o tom, který tým si nakonec zahraje čtvrtfinále. Carrick si uvědomuje velikost střetnutí těchto gigantů, které označuje za speciální bitvu, ale je si vědom toho, že dnes večer bude rozhodující se ze zápasu a jeho atmosféry, jak se říká, „nezbláznit“, ale naopak se maximálně koncentrovat a vyvarovat se chyb.

 

Tak inteligentní hráči, jako je Carrick, dobře vědí, že v ukání podobných rozměrů, rozhodují o šťastnějším týmu detaily, a kdo tudíž udělá chyb méně, většinou také slaví postup. 31letý základní kámen sestavy patří k nejzkušenějším hráčům kádru Sira Alexe Fergusona, kterého se bude dnes snažit nezklamat. I před tímto megazápasem však zůstává hráč s číslem 16 obdivuhodně klidný a maximálně soustředěný, což ostatně pouze dokumentuje jeho charakter a povahu.

 

„V této fázi soutěže, kdy se oba týmy jako tyto střetávají, to někdy může být opravdu velice těsné a o vítězi a poraženém mohou rozhodnout sebemenší detaily. Samozřejmě, že my budeme hrát naši hru a zkusíme vstřelit góly, ale někdy to zkrátka není možné, zvláště v zápasech, jako je tenhle. Jsem si totiž jistý, že Real Madrid uvažuje v této věci úplně stejně.“

 

Bylo takřka nevyhnutelné, že se Cristiano Ronaldo, který strávil na Old Trafford šest let, než odešel v roce 2009 do Španělska, v Madridu proti svému bývalému týmu střelecky neprosadí. Jeho parádní hlavička zastínila tu, kterou Danny Welbeck otevřel skóre a stanovila konečnou remízu 1:1 z prvního duelu.

 

„Každý respektuje, co všechno [Ronaldo] udělal během svého působení v našem klubu, a jak dobrý byl,“ řekl Carrick krátce ke svému bývalému spoluhráči, který společně s ním zdvihl nad hlavu pohár pro vítěze Ligy mistrů v roce 2008.

 

Manchester United se poprvé radoval z této trofeje v roce 1968, kdy ve finále porazil Benficu Lisabon. Podruhé se stal nejlepším evropským celkem v roce 1999 a potřetí vyhrál Champions League v již zmíněném roce 2008. United však byli zároveň dvakrát ve finále poraženi. V letech 2009 v Římě a 2011 ve londýnském Wembley byla nad jejich síly Barcelona. Obě tato finálová utkání odehrál i Michael Carrick, který však na tyto neúspěchy nemyslí a místo toho, se dívá do budoucnosti. Ne však nikterak daleko.

 

„Pokud jde o tyhle zápasy, tak s těmi už nemůžeme dělat nic, jelikož jsou nenávratně věcí minulosti. Nyní se však snažíme vše napravit a znovu uspět a uděláme pro to vše, co bude v našich silách. Pochopitelně fakt, že se finále bude hrát znovu ve Wembley, má pro nás o to větší význam, nicméně my se nedíváme příliš daleko dopředu. Jsme si dobře vědomi toho, že před námi je nyní nesmírně těžké utkání,“ zakončil anglický středopolař.

zdroj: uefa.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!