Carrick je rád aj za škaredé víťazstvo

Michael Carrick má radosť z víťazstva United nad QPR hoci to nebol na pohľad najkrajší výkon.

United zvíťazili v pomere 2-0 gólmi Rafaela a Ryana Giggsa, no bol to boj. Ihrisko skvele marilo snahu United hrať svoj obvyklý, plynulý, tečúci futbal plný prihrávok.

„Očakávali sme ťažký zápas a určite sme neostali o nič okrátení,“ povedal Carrick po zápase. „Lopta sa odrážala od ihriska a na Loftus Road sa hrá ťažko aj pri dobrej forme

„Bola to len otázka prispôsobenia sa povrchu a kontextu hry, občas bolo treba zabojovať aj škaredo. Myslím, že sa nám to celkom darilo.

„Ono to niekedy inak ani nejde. Počas sezóny občas prídu zápasy, ktoré nie sú pekné. Niekedy jednoducho treba mlieť iba pre výsledok, tvrdo pracovať a čo najefektívnejšie využiť šance.

„Dokázali sme si s QPR poradiť a miestami sme hrali aj celkom pekný futbal. V inej chvíli sme dobre bránili a hrali na brejky. V druhom polčase sme kontrolovali hru a vytvorili sme si aj viacej šancí. Na koniec môžeme byť z výsledku nadšení.“

Skóre za Untied otvoril Rafael v 23. minúte, kedy svojou delovkou poslal odrazenú skákajúcu loptu za chrbát domáceho gólmana.

„Taký gól od Rafu nás postavil do dobrej pozície,“ dodáva Carrick. „Stal som hneď vedľa neho a bola to neuveriteľná strela. Aby som bol úprimný, prekvapilo ma to. Ale to asi každého!“

Víťazstvo v druhom polčase poistil Giggs druhým gólom United, kdežto na opačnej strane si Diabli opäť udržali čisté konto – už tretie v poradí v Premier League. V srdci obrany United nastúpili impozantní Rio Ferdinand s Nemanjom Vidićom – tento faktor Carrick považuje za kľúčový pri zisku troch bodov.

„Viete, čo od nich [Ria a Nemanju] môžete čakať. Poznajú sa navzájom aj herne od hlavy až po päty a so mnou pred nimi vytvárame taký malý trojuholník, ktorý skúšame pri dobrom bránení a zahajujeme z neho protiútoky.

„Tento zápas bol o zvládnutí základov a nechať chlapcov vpredu ukázať svoje kvality. Ako sa neskôr ukázalo, tak tieto kvality napokon potvrdil Rafa! V konečnom dôsledku toho mohlo byť viac, no berieme aj to, čo sme získali.“

Fanúšikovia United na počesť nášho záložníka začali spievať staronový pokrik: „It’s Carrick, you know, hard to believe it’s not Scholes“ (To je Carrick viete, ťažko uveriť, že to nie je Scholes)

Samotný hráč po zápase s QPR povedal: „Scholesy je legenda, preto neviem, či nejde len o žart, ale je to pekná pieseň a páči sa mi. Som rád, že ma porovnávajú s hráčom ako on. Paul je skvelý futbalista, drží si to celú kariéru. Trénovať po jeho boku a každý deň sa od neho učiť bolo niečo, o čo som sa najviac snažil. Netuším, či o tom vie, ale veľmi mi to pomohlo zlepšiť moju hru.

Mourinho: Na Anfieldě budeme bojovat o vítězství