Hodnocení: Queens Park Rangers – Manchester United

39

Jak si naši hráči vedli v dnešním zápase, se dozvíte v tomto článku.

David De Gea – Za celý zápas měl nanejvýš dva zákroky, zbytek střel domácích skončil na tribuně. Takovéto zápasy jsou pro brankáře nejtěžší, protože se celý zápas nedostanou do tempa a najednou musí předvést složitý zákrok za stavu 1:0. 7/Skysports – 6

Rafael – Celý první poločas patřil jemu. Nejdříve skvělou střelou zpoza šestnáctky vymetl pravý růžek Cesarovy branky. Poté výborným centrem do vápna  našel van Persieho, kterého dokázal Cesar vychytat. A zakončil to dobrým obranným zákrokem na brankové čáře. Ve druhém poločase se už více soustředil na bránění a dopředu se už nebyl tolik vidět, až po příchodu Valencii se dostával k centrům. 8 – MOTM/Skysports – 8

Rio Ferdinand – Útočníci Rangers měli obrovské problémy vůbec se dostat k nějaké příležitosti, natož vstřelit gól. Rio spolu s Vidičem opět postavili zeď před De Geou a nenechali soupeře ani pořádně vystřelit. 7/Skysports – 6

Nemanja Vidič – Vládce obrany Manchesteru United. Zdá se, že se dostává do své dřívější formy. Ve vzduchu je králem, málokdo ho přehlavičkuje. V osobních soubojích je nekompromisní a při standartních situacích hrozí i na druhé straně. 7,5/Skysports – 6

Patrice Evra – Hodně podporoval útok, po jeho centrech mohl skórovat například Welbeck. Dobře spolupracoval s Youngem a poté také s Nanim. V obraně neměl moc práce. 6,5/Skysports – 6

Nani – V minulém zápase se po dlouhé době objevil v sestavě, i když až jako střídající hráč. Jenomže hned zaujal své místo a stal se hlavní osobností v tomto zápase. Dnes se mu tolik nedařilo, hlavně v prvním poločase nebyl skoro vůbec vidět. Ve druhém poločase, hlavně po přesunu na levou stranu zálohy, se mu začalo dařitmo poznání lépe a skvěle načasovanou přihrávkou připravil gól pro Giggse. 6,5/Skysports – 7

Michael Carrick – Poté, co v zápase FA Cupu proti Readingu odpočíval, odehrál dnes po boku Giggse celý zápas. Až na prvních 15 minut utkání, kdy domácí United přehrávali a hra byla hodně neuspořádaná a nepřesná, se Carrick zhostil své role skvěle. Tak jak on umí zklidnit hru, podržet balón, rozehrát, to umí jen málokdo. Navíc je silný i v osobních soubojích, je těžké ho předběhnout a vypíchnout mu balón. 7/Skysports – 6

Ryan Giggs – Přidal do své sbírky další gól. Mám z jeho výkonu spíše smíšené pocity. Chvílemi předvádí skvělé akce a přihrávky, chvílemi zase dělá hloupé chyby a zkouší své složité přihrávky, které nemají šanci na úspěch. Nicméně i když hrál na středu zálohy, kde je velmi často kritizován, tak nezklamal a nakonec pojistil výhru United. 7/Skysports – 8

Ashley Young – Narozdíl od Naniho na druhé straně předvedl několik slibných centrů a dobře rozehrával standartní situace, po kterých se hráči United dostávali do zakončení. Ze hry ale nebyl příliš nebezpečný. 6,5/Skysports – 7

Robin van Persie – Měl prsty v gólové parádě Rafaela, když se ve vápně soupeře dobře uvolnil a vystřelil. Tuto střelu Cesar ještě stačil vyrazit, ale na tu od Rafaela už neměl nárok. Jenže van Persie se zranil a bylo to na něm vidět. Stačil se ještě dostat do velké příležitosti, ale Cesar jí výborně vyrazil. Nakonec van Persieho Ferguson vystřídal a doufejme, že to bylo hlavně preventivně. 6/Skysports – 5

Javier Hernandez – Za celý zápas neměl výraznou šanci. Snažil se hodně zapojovat do kombinací a dokonce i centrovat, ale asi by se nikdo nezlobil, kdyby se o to moc často nepokoušel. Byl to z jeho strany docela průměrný zápas. 6/Skysports – 6

Danny Welbeck – Nahradil van Persieho a navázal na své dosavadní výkony. Velmi dobrá hra v poli, dobrý dribling, napadání soupeře, ale jakmile se ve vápně dostane k míči, tak nedokáže pořádně zakončit. Buď má smůlu nebo prováhá nejvhodnější moment ke střele. 6,5/Skysports – 6

Wayne Rooney – Přišel na hřiště v 61. minutě a měl také dvě slibné příležitosti ke skórování, které nevyužil. Svedl spoustu hlavičkových soubojů a hodně jich také vyhrál. Bojoval, ale v útoku nebyl příliš efektivní. 6/Skysports – 6

Antonio Valencia – Za půlhodinu, kterou strávil na hřišti byl na pravé straně více nebezpečný než celý zápas proti Readingu. Minimálně dva centry byly hodně nebezpečné, po jednom z nich Giggs nastřelil břevno a Nani z dorážky vysoko přestřelil. Několikrát také dobře zakombinoval s Rafaelem, který ale dobře neodcentroval. 6/Skysports – 6

Týmový výkon – I když by kdokoli mohl říct, že 2:0 proti poslednímu týmu ligy není žádná sláva, tak je nutno dodat, že na tomto hřišti už ztratili takové týmy jako Manchester City nebo Tottenham. Každý zápas v Premier League není předem vyhraný. United předvedli velmi koncentrovaný výkon, soupeře k ničemu nepustili a kontrolovali příznivý stav a nakonec přidali uklidňující branku. Žádný z hráčů vyloženě nezklamal. Velmi solidní týmový výkon. 7

Tento článek je pouze subjektivním názorem autora.