Hodnocení: Manchester United – Reading

26

Jak si naši hráči vedli v dnešním zápase, se dozvíte v tomto článku.

David De Gea – Z toho mála, co měl celý zápas na práci, chytil maximum. V 70. minutě chytil Le Fondremu velkou šanci a přidal k tomu několik dalších dobrých zákroků. Proti gólu toho moc udělat nemohl, protože se před ním zjevil hráč Readingu úplně osamocený. 7/Skysports – 6

Phil Jones – Odehrál necelý poločas, když musel po zranění kotníku nuceně střídat. Do té doby si nevedl zle, ale trápila ho nepřesnost. V obraně toho moc na práci také neměl, a tak se hodně tlačil do ofenzívy, kde ale nebyl nijak nebezpečný. 6/Skysports – 4

Chris Smalling – Při gólu sváděl osobní souboj s útočníkem hostů, nebyla jeho chyba, že nikdo nepokryl úplně volného McAnuffa. Nicméně vyrobil za zápas několik chyb v rozehrávce, určitě si vzpomente na pasáž zápasu, kdy třikrát za sebou nechtěně odkopl míč do autu. 6/Skysports – 6

Nemanja Vidič – Sváděl těžké souboje s Huntem nebo Le Fondrem. Při jednom z těchto soubojů rozbil Huntovi hlavu a sobě obočí. V šestnácte působil jako magnet na centrované míče a nezadal si ani s takovým obrem, jakým je Morrison. Na druhé straně mohl udeřit při rohu, když nikým nehlídaný hlavičkoval, ale hlavička mu nesedla. Mírně bych mu vyčetl postavení, respektive zaspání, u gólu soupeře, kdy jak on tak Cleverley přihlíželi jak asi dopadne souboj mezi Smallingem a Le Fondrem a oba dva zapomněli pokrýt volného McAnuffa. 7/Skysports – 7

Alexander Buttner – Byl na něm vidět hlad po zápasech, kterých v této sezóně opravdu moc neodehrál. Myslím si, že Evru nahradil více než dobře, neměl nikterak velké problémy s bráněním, právě naopak, poctivě dostupoval protihráče a když už se nechal oběhnout, tak zasprintoval a skluzem zablokoval centr protihráče. Dopředu mu ještě chybí ta kvalita a zkušenosti, kterými Evra oplývá. 7/Skysports – 6

Antonio Valencia – Po vynuceném střídání Jonese se přesunul na pravý kraj obrany a nutno říci, že mu to velmi pomohlo. Do té doby, až na prvních pět minut zápasu, byl stejně nevýrazný jako v posledních utkáních, ale po této rošádě si velmi rozuměl s Nanim a dnešní zápas mu po dlouhé době sedl. Bylo těžké přes něj projít, než se soupeř stihl otočit s míčem, tak už mu jej Valencia skluzem vypíchl. Připsal si asistenci u prvního gólu Naniho a nemuselo zůstat pouze u jediné, stačilo, aby některý z jeho dalších nebo i předchozích centrů některý ze spoluhráčů zúžitkoval. 7/Skysports – 7

Tom Cleverley – Loni byla středová dvojice Anderson – Cleverly na začátku sezóny velmi kreativní a doslova válcovala soupeře. Kdo by také zapomněl na památné utkání s Arsenalem, které nabídlo hned deset branek, z toho osm do sítě Arsenalu? Dnes to kouzlo fungovalo prvních 5 minut, kdy mohli domácí hráči vstřelit klidně i tři góly. Poté byl až do 42. minuty klid a až když dorazil Nani na hřiště, tak se začaly dít věci. Cleverley jako vždy hýřil aktivitou, hledal spoluhráče kolmicemi nebo i dlouhými míči. Těch několik nepřesností, které předvedl, mu můžeme s klidem odpustit. 7,5/Skysports – 6

Anderson – Určitě chtěl Fergusonovi ukázat, že má na to hrát v základní sestavě Manchesteru United. Jako vždy ho bylo plné hřiště a ve spojení s Cleverleym se míč jen tak nezastavil. Jak už jsem se zmínil, tato středová dvojice začala lépe pracovat a prosazovat se až po příchodu Naniho. Sám Anderson měl dvě příležitosti, ale obě mu brankář Federici chytil, který mimochodem odehrál skvělý zápas, protože nebýt jeho, tak by si Reading odvezl asi pěkný příděl. Také Anderson ukázal dost nepřesností, ale to k jeho riskantní hře sedí a musí se s tím počítat. 7/Skysports – 5

Ashley Young – V prvním poločase neuvěřitelně zahodil tutovku, kdy nedokázal překonat ležícího Federiciho. Ten se vymrštil jako kočka a Youngovu dorážku vyrazil na roh. Jinak ale předvedl Young slušný výkon, kterému chyběla nějaká gólová akce, ať už asistence či gól. 6,5/Skysports – 6

Danny Welbeck – Danny má obrovskou smůlu. Jako by si tím gólem na Santiago Bernabeu vybral zase svůj příděl na několik zápasů dopředu, protože měl dnes opět obrovské šance na skórování, ale smůla a někdy i nešikovnost ve finální fázi mu znemožňují skórovat. Jinak ale opět předvedl hodně solidní výkon, za který se nemusí stydět. 6,5/Skysports – 6

Javier Hernandez – Velmi živý výkon, už od prvních minut na něm bylo znát veliké odhodlání a nasazení. Velmi týmový hráč, který když dostane šanci, tak se jí chytí a snaží se jí co nejlépe využít. Dnes jí využil, předvedl dobrý výkon, který navíc okořenil gólem, který se nakonec ukázal jako vítězný a tím pádem postupový. 7,5/Skysports – 8

Nani – Tento zápas mu výborně sedl. Hned, když přišel na hřiště, se prezentoval výbornou střelou, kterou orazítkoval tyč. Byl hladový, někdy to sice přehnal, když střílel z nepřipravené pozice ze skoro 30 metrů, ale snaha se mu nedala upřít. Dobře kombinoval jak s Valenciou, tak také se středovými hráči a byl to on, kdo dnes United zajistil vítězství. Sám se prosadil v 69. minutě a o tři minuty později skvělým centrem našel Chicharita, který se hlavou nemýlil. Tímto výkonem určitě nasadil Fergusonovi brouka do hlavy a připravil mu příjemné starosti do dalších zápasů. 8,5 – MOTM/Skysports – 8

Robin van Persie – Přišel ještě za stavu 0:0, aby rozhodl. Neměl k tomu ale příležitost, a tak alespoň předvedl jeden lahůdkový trik pro diváky, kdy si míč ve vzduchu přehodil na patičku, kterou vysunul Dannyho Welbecka do protiútoku. Bylo vidět, že na hřiště přišel velký hráč a každým dotykem to dokazoval. Musím také zmínit jeho výborné rohy, které před jeho příchodem byly z pravé strany málo nebezpečné, ale Robin je kope skvěle a skoro z každého jeho rohu je závar před brankou soupeře. 6,5/Skysports – 8

Michael Carrick – Pochopitelný příchod na hřiště. Po gólu hostů se dal očekávat tlak na konci zápasu a právě Michael měl za úkol uklidnit hru a nenechat soupeře nic vymyslet. Myslím, že jeho příchod byl prospěšný, tlak Readingu nebyl moc velký, i když standartní situace po faulu Naniho byla nebezpečná. Nehodnocen/Skysports – 6

Týmový výkon – Proti velkým týmům a ve velkých zápasech jsou utočníci Red Devils velmi efektivní. Jenže jakmile přijde soupeř se spíše defenzivními úkoly, tak je zle a rázem potřebují spoustu šancí, někdy i vyložených, na skórování. Dnes pomohl soupeři velkou měrou také brankář, ale poločas už měl být minimálně o dvě branky ve prospěch domácích. Tento náskok si nakonec vybudovali ve druhém poločase, ale jednou chybou a nekoncentrovaností v obraně se o něj vzápětí připravili a i díky zmařeným šancím se museli až do konce bát o výsledek. Výkon byl jinak ale dobrý, místy výborný, místy horší, ale určitě slušelo tomuto zápasu více branek, a to hlavně do sítě hostů. 7

Tento článek je pouze subjektivním názorem autora.